مقالات مختلف

کشف و خنثی سازی طراحی دشمن برای ایجاد اخلال در امنیت سایبری انتخابات

حسین دلیریان سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی با تقدیر از حضور مردم پای صندوق های رای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، گفت: مرکز ملی فضای مجازی به عنوان فرمانده امنیت سایبری کشور از همان ابتدای روند برگزاری انتخابات با هدف تامین امنیت سایبری انتخابات، تدابیر لازم را اندیشید و دستورالعمل های لازم را در این خصوص اجرا کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری مرحله اول انتخابات بدون وقوع هرگونه اخلالی در امنیت کامل سایبری برگزار شد، افزود: پیش از برگزاری انتخابات، اقدامات گسترده ای در جهت امن سازی و ارتقاء امنیت زیرساخت های مرتبط با انتخابات انجام گرفت و طراحی های دشمن برای ایجاد اختلال در روند برگزاری انتخابات و فرآیندهای امنیت سایبری آن، کشف و دفع شد.

سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی تصریح کرد: تقریبا تمام استعلامات کد ملی مردم عزیز کشورمان که پای صندوق ها حضور یافته بودند، به شکل برخط و با موفقیت انجام شد.

دلیریان با تاکید بر اینکه در فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هر سه حوزه شبکه، سامانه و نظارت در امنیت کامل بودند، خاطرنشان کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم که اخیرا برگزار شد، دشمنان تلاش داشتند در روند برگزاری انتخابات اخلال ایجاد کنند اما با اقدام به موقع نهادهای تامین کننده امنیت سایبری کشور، اقدامات آنها خنثی شد.

وی در پایان با اشاره به نتایج نهایی انتخابات و برگزاری دور دوم در روز جمعه، خاطرنشان کرد: همانطور که در دور اول اقدام موفقی از سوی دشمنان صورت نگرفت، در دور دوم انتخابات نیز تلاش می کنیم فرآیند استعلام و اخذ رای در بستر امن و امنیت سایبری کامل، انجام شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  حضور ۵۰ هیئت خارجی در الکامپ ۱۴۰۳

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml