مقالات مختلف

طراحی نقشه جامع میان‌رشته‌ای دانشگاه علامه‌طباطبائی

معاون آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی گفت: هدف ما ارتقا کیفیت آموزشی دانشجویان است.

 

طراحی نقشه جامع میان‌رشته‌ای دانشگاه علامه‌طباطبائیبه گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ آدمی افزود: ما شعار معاون آموزشی را «تحول و تعالی آموزش» قرار داده‌ایم و در این باره، یک برنامه راهبردی با همفکری در شورا‌های مختلف دانشگاه ارائه شده است و باید گروه‌های آموزشی در راستای این برنامه کلان راهبردی، حرکت کنند.

وی  گفت: هدف ما این است که آموزش منظم و با نشاطی در دانشگاه داشته باشیم. 

معاون آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی با بیان اینکه آموزش یک موضوع ابلاغی نیست،افزود: قسمت قوانین و مقررات آن ابلاغی است ولی بخش مهم آن کیفیت آموزشی است که درباره آن گروه‌های آموزشی باید اظهار نظر کنند تا ما بتوانیم یک جمع‌بندی دقیقی از نظرات داشته باشیم و با توجه به آن سیاست‌های آموزشی دانشگاه را طراحی کنیم.

آدمی عنوان کرد: یک نکته مهم در بحث آسیب‌شناسی کیفیت آموزشی، استادان مدعو است. این نکته بسیار مهمی است، ارزیابی که از دانشگاه انجام می‌شود، بخش مهمی از آن با توجه به استادان مدعو است و یکی از علت‌های ارزیابی پایین کیفیت آموزشی از همین نکته رقم می‌خورد؛ بنابراین باید بررسی صلاحیت‌های عمومی و صلاحیت‌های علمی اعضای حق‌التدریس با دقت بیشتری انجام شود. 

وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز توسعه و ارتقا دانشگاه، گفت: یکی از فعالیت‌هایی که ما در این مرکز دنبال می‌کنیم، خدمات مشاوره‌ای تخصصی به استادان دانشگاه است. این خدمات در حوزه‌هایی همچون طرح درس، طرح سوال، ارزیابی تحصیلی و ارزیابی امتحان ارائه می‌شود. ما خود را موظف می‌دانیم تا به استادان خدمات دائمی و تخصصی در حوزه آموزش ارائه کنیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  استادان برتر دانشگاه جامع انقلاب اسلامی تجلیل شدند

معاون آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی در ادامه بر مهارت‌محوری و تقاضا‌محوری در برنامه‎های آموزشی و ارزیابی مرجعیت و برند‌بودن رشته‌های دانشگاه تاکید کرد و افزود: دفتر مهارت‌افزایی دانشگاه در زمینه مهارت‌محوری، نامه‌ای را به مدیران گروه ارسال کرد که در آن درخواست شده است تا مهارت‌های تخصصی که مدنظر دارند را اعلام کنند. ما خودمان را موظف می‌دانیم که آن مهارت‌های گفته‌شده را که برای آینده رشته لازم است، در قالب کارگاه‌های تخصصی و کلاس‌های آموزشی برای دانشجویان ارائه کنیم.

 

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml