اخبار گوناگون مدارس

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهم‌ترین ماموریت مدارس شاهد

وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: دو رسالت ویژه، طرح شاهد و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، که با توجه به تاثیر پذیری مدرسه از جامعه نقش دومی مهم‌تر است.

 

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین ماموریت مدارس شاهدبه گزارش خبرگزاري صدا وسيما؛ رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه ستاد مرکزی شاهد با اشاره به اهمیت و حفظ قداست مدارس شاهد به عنوان الگوی انقلاب و پایگاه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار کرد: در این مدارس باید توجه ویژه‌ای به اجرای منشور اخلاقی برای پیشگیری از آسیب‌های تربیتی مدنظر قرار بگیرد.

 وی دو رسالت را برای مدارس شاهد مهم دانست و گفت: این دو رسالت رسیدگی ویژه به امور تحصیلی و تربیتی دانش آموزان طرح شاهد و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، که با توجه به تاثیر پذیری مدرسه از جامعه نقش دومی مهم‌تر است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه بر لزوم همکاری فعال بنیاد شهید در خصوص محافظت از وضعیت علمی و تربیتی دانش آموزان مدارس شاهد به خصوص دانش آموزان طرح شاهد تاکید نمود.

صحرایی تاکید کرد: نقش والدین و مشارکت آنان در مدارس بسیار مهم که باید از ظرفیت آنان برای کیفیت بخشی به مدارس شاهد استفاده و کیفیت آموزش و پرورش را مسئله اولیا کرد.

وی خاطرنشان کرد: تاسیس هنرستان شاهد خصوصاً هنرستان جوار در کنار کارخانجات و مراکز صنعتی، تولیدی، بهداشتی درمانی و … بنیاد شهید از برنامه‌های مورد تاکید وزارت‌آموزش و پرورش است.

همچنین در ابتدای این جلسه زهرا پناهی روا؛ مدیر کل شاهد و امور ایثارگران با ارائه گزارشی از مدارس شاهد به عنوان الگوی مسیر تحول در آموزش و پرورش، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش، استاندارد سازی و کیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مدارس شاهد، الگوسازی در عفاف و حجاب و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت از وظایف مهم اداره کل شاهد می‌باشد که در این راستا در شیوه نامه ثبت نام مواردی از جمله منشور اخلاقی برای تحقق این امر پیش بینی شده است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  افشای 13 ضرر باورنکردنی روغن زیتون که محال است بدانید!

وی در ادامه با بیان اینکه در شیوه نامه جدید مواردی برای ارتقاء و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان طرح شاهد و جامعه ایثارگری لحاظ شده است، گفت: با توجه به نزدیک شدن شروع سال تحصیلی جدید جهت اهمیت موضوع و لزوم بهره مندی از نظر اعضا درخصوص شیوه نامه ثبت نام مدارس شاهد این جلسه تشکیل شد.

گفتنی است تصویب منشور اخلاقی مدارس شاهد، برگزاری رویداد علمی ویژه مدارس شاهد در سال تحصیلی آینده و… از جمله مصوبات این جلسه ستاد مرکزی شاهد بود

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml