اقتصادی

۸۰۰ مگاوات رمزارز غیرمجاز جمع آوری شد

۱۱:۳۷ ۱۶ تير ۱۴۰۳

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر در گفتگوی رادیویی «رادیو ایران» گفت: در خرداد رکورد مصرف برق سال گذشته را پشت سر گذاشتیم و امروز ۱۶ تیر ماه روز گرمی است و شاهد افزایش دمای ۲ تا ۳ درجه‌ای نسبت به هفته گذشته در برخی از استان‌ها هستیم.

او افزود: پیشبینی می‌کنیم امروز نصاب جدیدی در تقاضای برق رقم بخورد و اعدادی که پیشبینی شده حدود ۷۵ هزار مگاوات است که عدد بزرگی است و تامین آن بسیار سخت و دشوار است و همکاران ما در تلاش برای تامین پایدار برق هستند.

این مقام مسئول در خصوص رمزارز‌های غیرمجاز گفت: قیمت برق در کشور ما یارانه‌ای است و افرادی که از شبکه عمومی برق برای استخراج غیرمجاز رمزارز استفاده می‌کنند، حقوق بقیه را ضایع می‌کنند. اقدامات گسترده‌ای برای شناسایی شده و از ابتدای طرح حدود ۸۰۰ مگاوات که معادل مصرف استان سمنان است کشف شده و در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته است. جریمه آنها نیز معادل ۱۰۰ برابر تعرفه برق مناطق گرمسیر است.

او افزود: امکان استخراج رمزارز از طریق احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر و خرید برق از تابلو برق سبز فراهم شده و علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند از این روش اقدام به دریافت مجوز و استخراج رمز ارز کنند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  توزیع روزانه ۲۱ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml