اقتصادی

۵ راهکار برای خروج از لیست قرمز مشترکان پرمصرف برق

در این گزارش به معرفی ٥ راهکار برای خروج از لیست قرمز مشترکان پرمصرف برق پرداخته شده است:

۱- اطلاع از ساعات اوج مصرف برق
در ساعت‌های بین ١٣ تا ١٨ و ٢٠ تا ٢٤ بار مصرفی شبکه برق به مقدار حداکثر خود می‌رسد. استفاده از وسایل برقی پرمصرف در این بازه زمانی علاوه بر این که با فشار آوردن بر سیم کشی ساختمان موجب بالا بردن خطر آتش سوزی می‌شوند، به علت متفاوت بودن تعرفه برق در ساعات اوج، مبلغ قبض برق را نجومی می‌کنند.

٢- روشن کردن چراغ‌های ایستاده به جای چراغ‌های سقفی
هنگامی که در اتاق یا خانه تنها هستید نیازی به روشن بودن تمام فضا ندارید. در این مواقع بهتر است به جای لامپ‌ها یا لوستر‌های سقفی از چراغ‌های ایستاده یا آباژور‌ها استفاده کنید که روشنایی را به صورت موضعی تامین می‌کنند.

٣- استفاده از لامپ‌های ال‌ای دی به جای لامپ‌های کم مصرف فلوئورسنت
 هر لامپ LED به طور متوسط ٧٥ درصد کمتر از لامپ‌های فلوئورسنت برق مصرف می‌کند، درحالی که مقدار یکسانی نور از آن ساطع می‌شود. 

٤- استفاده از ترموستات کولر‌های آبی
استفاده از کولر آبی مصرف برق را تا چندبرابر کاهش می‌دهد. اما با رعایت بعضی از نکات این مصرف را می‌توان از این هم کمتر کرد. یکی از این نکات استفاده از ترموستات کولر‌های آبی است. این ترموستات فعالیت کولر را در دوره‌های مختلف تنظیم می‌کند تا دمای اتاق به مقدار تعیین شده برسد. در زمانی که نیازی به فعالیت بیشتر کولر نباشد، ترموستات با خاموش کردن دستگاه جلوی هدر رفتن برق را می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ۴۶ درصد ظرفیت مخازن سدها پر است

٥- استفاده از برنامه اقتصادی شست وشو
ماشین‌های ظرفشویی و لباسشویی نیز جزو وسایل پرمصرف برق محسوب می‌شوند. در این میان برای کاهش مصرف این وسایل راهکار‌هایی وجود دارد. برنامه اقتصادی شست وشو (ٍECO) گزینه‌ای است که هم در ماشین‌های ظرف شویی و هم در ماشین‌های لباس شویی وجود دارد. این برنامه با تنظیم مواردی مانند دما و مقدار آب و زمان شست وشو و استراحت موتور، مصرف انرژی و آب را در این دستگاه‌ها حداقل تا ٣٠ درصد کاهش می‌دهد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml