مقالات مختلف

۵ برنامه جایگزین برای نقشه‌های گوگل

برنامه Google Maps که از پیش روی اکثر دستگاه‌های اندرویدی نصب شده است، بدون شک یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ناوبری در جهان است، اما برخی به دلیل نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، یا تمایل‌به ویژگی‌های بهتر دوست ندارند از آن استفاده کنند.

اگر شما یکی از کسانی هستید که به دنبال جایگزین می‌گردند، در این جا برخی از برنامه‌های نقشه وجود دارند که می‌توانید امتحان کنید:

برنامه Waze

یک برنامه ناوبری جامعه محور است که به طور خاص برای کاربران ماشین و دوچرخه طراحی شده است.

Waze به کاربران اجازه می‌دهد تا به روز رسانی‌هایی مانند هشدار‌های پلیس، هشدار‌های خطر و تراکم ترافیک را به اشتراک بگذارند.

برخلاف Google Maps، این برنامه به طور خودکار مسیر‌ها را تغییر می‌دهد و کوتاه‌ترین مسیر‌ها را بر اساس داده‌های ترافیک زنده پیشنهاد می‌کند.

اگر به دنبال یک برنامه ناوبری با رابط کاربری ساده هستید، Waze راه حل مناسبی است.

اپلیکیشن Sygic

یک سرویس ناوبری پر از ویژگی است که به روز رسانی ترافیک در زمان واقعی را ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند کوتاه‌ترین یا سریع‌ترین مسیر را به مقصد خود پیدا کنید.

با پشتیبانی از TomTom، Sygic ویژگی‌هایی مانند هدایت پویا بین خطوط را ارائه می‌دهد و همچنین به روز رسانی در مورد تصادفات و بسته شدن جاده‌ها را به شما ارائه می‌دهد.

با این حال، برخلاف Google Maps که کاربران را ملزم به دانلود نقشه یک منطقه خاص برای ناوبری آفلاین می‌کند، Sygic نقشه‌های سه بعدی آفلاین همه کشور‌ها را ارائه می‌دهد.

مزیت دیگری که Sygic نسبت به Google Maps دارد، Real View Navigation است، یک ویژگی واقعیت افزوده (AR) که به شما امکان می‌دهد وقتی به دستورالعمل‌های ناوبری در دستگاه خود نگاه می‌کنید، جاده را ببینید.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  گوشی پیکسل ۹ احتمالاً سیستم ارتباط ماهواره‌ای و مودم جدیدخواهد داشت

برنامه Mappls MapmyIndia

یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ناوبری در آسیا و هند است که نه تنها ویژگی‌های موجود در Google Maps مانند ناوبری با هدایت صوتی و به‌روزرسانی‌های ترافیک در زمان واقعی را ارائه می‌کند، بلکه به کاربران اجازه می‌دهد تا در مورد سرعت‌گیرها، تیکه درختان، چاله‌ها و حتی خرابی چراغ‌های خیابان به دیگران هشدار دهند.

این برنامه دارای یک ویژگی نمایش تقاطع است که با نمایش یک نمای واقعی از تقاطع پیش رو، روند پیمایش تقاطع‌ها و پل‌ها را ساده می‌کند.

برنامه OsmAnd

یک برنامه نقشه جهان آفلاین با رابط کاربری ساده است، کمک جهت گیری صوتی ارائه می‌دهد و دارای نقشه‌های بسیار دقیق است. با این حال، برخی از ویژگی‌ها در پشت یک سیستم پرداخت اشتراکی قفل شده اند.

اگر در این خصوص نگرانی ندارید، این یکی از بهترین برنامه‌های ناوبری برای کاربرانی است که از حریم خصوصی آگاه هستند.

برنامه HereWeGo

یکی دیگر از برنامه‌های ناوبری موجود در دستگاه‌های آیفون و اندروید است که ویژگی‌های مشابه Google Maps را ارائه می‌دهد، اما به شما امکان می‌دهد نقشه‌های کل کشور‌ها را برای ناوبری آفلاین بارگیری کنید.

این برنامه دارای یک رابط کاربری ساده است و اصلاً حاوی تبلیغات نیست. اگر به دنبال جایگزینی برای نقشه‌های گوگل با نقشه‌های دقیق و به روز رسانی ترافیک در زمان واقعی هستید، این همان برنامه‌ای است که به دنبال آن هستید.

منبع: ارم‌نیوز

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml