اقتصادی

۵۸۰ هزار تهرانی مشمول پاداش خوش مصرفی برق شدند

۱۶:۴۲ ۱۳ تير ۱۴۰۳

«کامبیز ناظریان» مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با تاکید بر لزوم تداوم و افزایش همراهی همه‌جانبه شهروندان تهرانی در مدیریت مصرف برق در هفته آتی، گفت: پاداش خوش مصرفی به حدود نیمی از مشترکان برق خانگی شهر تهران از ابتدای خردادماه، تعلق گرفته است.

ناظریان ضمن قدردانی از همکاری مشترکان برق شهر تهران در اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف که منجر به مدیریت موثر مصرف برق در ساعات اوج بار شده است، ادامه داد: از مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار قبض برق صادره در بخش خانگی شهر تهران از ابتدای خردادماه، حدود ۵۸۰ هزار قبض مشمول پاداش خوش مصرفی بوده است به این معنی که در حدود نیمی از مشترکان بخش خانگی که در این فاصله قبض برق برای آنان صادر شده است در صورت مراجعه به نرم‌افزار «برق من» می‌توانند بر روی قبض برق خود، شاهد تخصیص پاداش باشند.

وی افزود: در عین حال از آن جا که الگو‌های هواشناسی برای هفته پیش رو، افزایش دمای هوا را پیش‌بینی می‌کنند انتظار می‌رود میزان مصرف برق در پایتخت به میزان قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یابد و این مساله، حفظ پایداری شبکه برق به‌ویژه در ساعات اوج بار را با چالش روبرو خواهد کرد.

مدیرعامل توزیع برق پایتخت خاطرنشان کرد: همه ظرفیت‌های فنی به‌منظور توزیع مناسب انرژی در تهران به‌کار گرفته‌شده است، اما در هفته آتی نیاز است همه مشترکان برق به‌ویژه در بخش‌های اداری و خانگی، حداکثر همکاری را در مدیریت مصرف برق به عمل‌آورند تا شاهد بروز هیچ‌گونه اختلالی در تأمین برق موردنیاز هم‌وطنان نباشیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  خرابی تجهیزات سامانه هوشمند سوخت تهران به زیر ۳ درصدرسید

ناظریان با بیان اینکه تاکنون ۱۶۰ مشترک اداری شهر تهران به دلیل عدم همکاری با این شرکت، مشمول قطع برق شده‌اند، گفت: همه ادارات مطابق با مصوبه هیات وزیران موظف به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و کاهش ۶۰ درصدی مصرف در ساعات غیراداری هستند و در هفته آینده باتوجه به افزایش دمای هوا، این شرکت نظارت خود را بر عملکرد ادارات پایتخت، افزایش خواهد داد.

وی اضافه‌کرد: حدود ۱۵ درصد از مصرف برق پایتخت متعلق به بخش اداری است و همکاری این دسته از مشترکان به‌منظور گذر از ایام اوج بار الزامی و اجتناب‌ناپذیر است.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml