مقالات مختلف

۳۰ دانشگاه برتر رتبه‌بندی ملی ISC مورد حمایت ویژه قرار می گیرند

فاضل زاده:

رئیس مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام(ISC) گفت: در بودجه سال ۱۴۰۳ برای ۳۰ دانشگاه برتر در رتبه‌بندی ملی ISC حمایت‌های ویژه در نظر گرفته شده است.

۳۰ دانشگاه برتر در رتبه‌بندی ملی ISC مورد حمایت ویژه می‌شوند

 

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)، احمد فاضل‌زاده گفت: ۳۰ دانشگاه برتر در رتبه‌بندی ملی ISC مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند.

رئیس مؤسسه ISC گفت: امروزه دانشگاه‌ها به عنوان نهاد‌های ارزش آفرین اجتماعی و اقتصادی، یکی از مهمترین و موثرترین ارکان در اقتصاد دانش بنیان محسوب می‌شوند؛ لذا رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از مهمترین دغدغه‌های سیاست گذاران حوزه علم و فناوری محسوب می‌شود. رتبه‌بندی‌های علمی علاوه بر اطلاع رسانی به جامعه در مورد عملکرد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به مقایسه بین دانشگاه‌ها می‌پردازند. دانشگاه‌ها از نتایج رتبه‌بندی‌ها برای تعیین اهداف، برندسازی و تبلیغ خود به منظور جذب دانشجو، استادان و پژوهشگران برجسته استفاده می‌کنند. همچنین نتایج رتبه بندی دانشگاه‌ها، در رقابت پذیری و نیز برخورداری از منابع و تسهیلات حمایتی حائز اهمیت است.

رئیس مؤسسه ISC گفت: بر این اساس در بودجه سال ۱۴۰۳ برای ۳۰ دانشگاه برتر در رتبه‌بندی ملی ISC حمایت‌های ویژه در نظر گرفته شده است. همواره مؤسسه ISC همکاری و تعامل سازنده‌ای با شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه کشور و سایر نهاد‌های سیاستگذار علم و فناوری دارد و شاخص‌های مورد نیاز را در بحث بهره‌وری دانشگاه‌ها در تولید علم و فناوری ارائه می‌کند.

فاضل زاده گفت: معیار‌های جدید رتبه بندی ملی دانشگاه‌های کشور (ISC) در کارگروه رتبه‌بندی و جلسه شماره ۹۷۲ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورخ ۱۳/۱۲/۱۴۰۲ به تصویب رسید و ملاک رتبه‌بندی سال ۱۴۰۳ خواهد بود. به زودی پرسشنامه‌های مربوط به رتبه‌بندی امسال در اختیار دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  اسباب بازی میراثی درفش کاویانی

رئیس مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)افزود: در معیار‌های جدید رتبه‌بندی، به گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها، مرجعیت علمی و فناوری کشور در سطح بین‌المللی و همچنین پاسخگو بودن دانشگاه‌ها به حل مسائل کشور توجه ویژه‌ای شده است، معیار‌های شش‌گانه رتبه‌بندی ملی ISC شامل “آموزش”، “پژوهش”، “فناوری و نوآوری”، “مرجعیت و دیپلماسی علمی و فناوری”، “فرهنگی- اجتماعی و دانشجویی”، “مدیریت و بهره‌وری” است.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml