مقالات مختلف

گوگل ترنسلیت از ۱۱۰ زبان جدید پشتیبانی می‌کند

۱۱۰ زبان جدید به گوگل ترنسلیت اضافه شده است. پیش از این، سرویس ترجمه محبوب گوگل از ۱۳۳ زبان جهان پشتیبانی می‌کرد تا اکنون، تعداد زبان‌های قابل پشتیبانی توسط آن دو برابر شود.

در پست وبلاگ گوگل توضیح داده شده که این شرکت با کمک مدل زبانی هوش مصنوعی PalM 2 خود موفق‌شده تا زبان‌های جدیدی را به ترنسلیت بیاموزد. از جمله این زبان‌ها می‌توان به کانتونی (گونه‌ای از زبان چینی) و زبان شاه مکهی پنجابی اشاره کرد. گوگل می‌گوید که بیش از ۶۱۴ میلیون نفر یا تقریباً ۸ درصد جمعیت جهان با زبان‌های جدید صحبت می‌کنند.

آموزش زبان‌ها به گوگل ترنسلیت با هوش مصنوعی

«آیزاک کاسول» در این پست توضیح می‌دهد که PalM 2 به‌ویژه در یادگیری زبان‌هایی که به یکدیگر مرتبط هستند، مانند زبان‌هایی از جمله «اودهی» (Awadhi) و «مرواری» (Marwari) که شبیه به زبان هندی هستند.

او می‌گوید:

«رویکرد ما اولویت‌بندی انواع پرکاربرد هر زبان بوده است. به عنوان مثال، رومی زبانی است که گویش‌های زیادی در سراسر اروپا دارد.»

کاسول در ادامه به زبان کانتونی اشاره می‌کند که جدیداً به گوگل ترنسلیت اضافه شده و می‌گوید که این زبان از مدت‌ها پیش با درخواست زیادی از سوی کاربران همراه بوده است. او همچنین می‌گوید که «حدود یک چهارم زبان‌های جدید از آفریقا آمده‌اند.»

گوگل سال ۲۰۲۲ گفته بود که قصد دارد با کمک هوش مصنوعی ۱۰۰۰ زبان مختلف را به تر‌نسلیت اضافه کند. در حال حاضر، سرویس ترجمه محبوب گوگل از ۲۳۴ زبان جهان پشتیبانی می‌کند.

منبع: دیجیاتو

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  اعلام جزییات شرکت در رشته‌های خاص و دارای آزمون عملیکنکور
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml