علمی فرهنگی

کیفیت چاپ و گرافیک کتاب‌های نمایشگاه کتاب مرا متعجب کرده است + فیلم

یک ناشر ترک در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

مصطفی دمیر ناشر انتشارات اوزان که در غرفه ترکیه نمایشگاه‌ بین‌المللی کتاب تهران حاضر است، در پاسخ به این سوال که نمایشگاه کتاب تهران را چگونه می‌بینید؟ گفت: نمایشگاه کتاب ایران از آنچه تصور می‌کردم رنگارنگ و توسعه‌یافته است. کیفیت چاپ و گرافیک و تصویربرداری کتاب‌ها مرا متعجب کرده است. فکر می‌کردم بخاطر تحریم‌ها کیفیت چاپ کتاب‌ها مطلوب نباشد. 

ناشر انتشارات اوزان درباره کتاب «کربلا» که آن را در نمایشگاه کتاب عرضه کرده، گفت: کتاب «کربلا» در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و ماجرای کربلا برای ملت ترک شناخته شده است. عاشورا جزو تلخ‌ترین واقعه برای تاریخ اسلام است. کتاب «کربلا» سه جلدی است. این کتاب بر اساس حقایق نوشته شده و جزو رمان تاریخی محسوب می‌شود. یعنی نویسنده حدود دو سال کار پژوهشی انجام داده است. در ترکیه از این کتاب استقبال شده و فکر می‌کنم به چاپ چهارم رسیده است. حدود ۱۰ هزار نسخه از آن عرضه شده، که نشان می‌دهد همانطور که واقعه کربلا در عراق شناخته شده است، در ترکیه هم همینطور است. 

کشور ترکیه

وی در پاسخ به این سوال که کتاب «کربلا» جزو بهترین کتاب‌های عرضه شده غرفه ترکیه به نمایشگاه کتاب است؟ افزود: جزو کتاب‌هایی است که ما به آن اهمیت می‌دهیم. این کتاب در حال ترجمه به آلمانی است، که فعلاً به مشکل رو‌به‌رو شدیم.

خبرنگار: نفیسه خلیلی

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  اکران «روایت ناتمام سیما» پس از حضور در جشنوارهشانگهای
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml