مقالات مختلف

کفسابی استخر|2 ترفند نظافت آسان استخر کاملا رایگان

کفسابی استخر چیست؟

استخر یک فضای مناسب برای اینکه یک ساعت و اندی تنی به آب بزنیم و به قول دوستان ریلکس کنیم، حالا زیاد تفاوتی ندارد که مکان استخر کجا است، ویلای شخصی، استخر عمومی سر بسته، استخر روباز و… اگر فضا و محیط استخر که از آن استفاده می‌کنیم تمیز و زیبا نباشد وقتی که برای آن می‌گذاریم شاید برایمان دل چسب نباشد.

کفسابی استخر

دلیل آن نیز وجود آلودگی، جلبک، رسوب، زردی و انواع آسیب‌های به کاشی دیوار و کفپوش استخر باشد. البته اگر این اشکالات در یک فضای غیر آب بود مطمعنأ قابل رویت نبود و شاید چندان هم آزار دهنده نبود، اما بخاطر آب زلالی که در استخر وجود دارد کوچک‌ترین کثیفی‌ها دیده می‌شود و موجب آزرده خاطر شدن استفاده کننده گان می‌شود.

کفسابی استخر برای از بین بردن رسوب آب، جلبک، کثیفی‌های سخت و انواع آلودگی‌ها از کفپوش و دیوار آن است.

اگر مدیر یک استخر عمومی هستید که مراجعه کنندگان زیادی دارد اما اخیرا متوجه کم شدن تعداد مشتریان خود شده‌اید یکی از دلایل آن می‌تواند کثیف بودن دیوارها و کفپوش استخر باشد.

در استخر‌ها بخاطر رعایت چرخه آب در طبیعت و استفاده از یک منبع آب تصفیه شده در ۲۴ ساعت و همچنین استفاده از کلر برای شفاف کردن آب، در طولانی مدت این امر موجب رسوب بستن کاشی‌ها می‌شود که معمولا در رنگ‌ها زرد روی آن نمایان می‌شود.

کفسابی استخر با استفاده از دستگاه ساب زن برای از بین بردن جرم‌ها، کثیفی‌ها و ضدعفونی کردن سطوح بصورت دوره‌ای استفاده می‌شود.

کفسابی کاشی استخر

شاید این تیتر زیاد عجیب نباشد، چرا که ۹۰٪ سازه‌های استخر را کاشی‌ها تشکیل داده است، اگر بخواهیم از دلایل استفاده از کاشی برای استخر صحبت کنیم کافیست بگوییم که اگر یک استخر سنگی داشته باشید و آب در بین سنگ‌ها یک ماه تمام جریان داشته باشد روسوبی که بین سنگ ایجاد می‌شود با هیچ دستگاه و موادی تمیز نخواهد شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  افزایش انعطاف‌پذیری سیستم‌های قدرت در راستای بهبود قابلیتاطمینان و پایداری سیستم

از این رو تمامی استخرهای شخصی و عمومی از کاشی برای سازه‌های خود استفاده می‌کنند.

کف سابی کاشی استخر با استفاده از دستگاه ساب تک یا سه فاز بسته به مقدار جرم روی آن انجام می‌شود، برخلاف صحبت‌های که می‌شود در رابطه با کف سابی ایتالیایی یا سنگسابی استخر با احترام تبلیغاتی بیش نیست.

سرامیک یا کاشی که در استخر استفاده می‌شود قابلیت کفسابی ایتالیایی و لایه‌برداری را ندارد و تنها ساب مخصوص آن فرچه‌های سیمی هستند که در شماره‌های زبر و نرم استفاده می‌شود.

با توجه به مقدار کثیفی که روی کاشی استخر نقش بسته است نوع ساینده انتخاب می‌شود که معمولا در ساب‌های زبر فرچه شروع و در مراحل نرم پایان می‌یابد.

سنگسابی استخر

کفسابی استخر برای از بین بردن جلبک استخر

معمولا استخر‌های که یک مدت بدون استفاده (خالی از آب یا آب کم) می‌مانند، شروع به بستن جلبک در کفپوش آن می‌کند.

شاید ظاهر خوشایندی نداشته باشد و نخواهید که بصورت دستی آن را تمیز کنید، اما اتفاق اصلی در جای دیگری افتاده است، تمیز کردن جلبک شاید کار نیم ساعت باشد اما از بین بردن رسوبی که درون کاشی ایجاد کرده است شاید با دستگاه کفسابی استخر ساعت‌ها زمان نیاز داشته باشد.

البته جلبک‌ها بیشتر در استخر‌های خصوصی دیده می‌شود و در استخر‌های عمومی بخاطر نظافت دستی مداوم جلبک دیده نمی‌شود.

هرچند وقت یک‌بار نیاز به کفسابی استخر داریم؟

کفسابی استخر همانند ساب زدن کفپوش کار یک‌بار نیست، هرچقدر هم که بخواهید بخوبی از استخر خود محافظت کنید بازهم قادر به نظافت آن به صورت روزانه نیستید.

از این رو آلودگی‌ها در بین منافذ کاشی نفوذ کرده و لابه لایه آن آسیب‌های جدی ایجاد می‌کنند.

از این رو کفسابی استخر با دستگاه ساب باید بصورت دوره‌ای انجام شود، معمولا ماندگاری کفسابی استخر بین ۸-۱۲ ماه است، دلیل تفاوت ماندگاری در نگه‌داری و استفاده از کلر دارد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  شناسایی کهکشانی جدید که ممکن است درک ما از هستی را تغییردهد

البته اگر استخر‌های خانگی دارید نیازی نیست که هر یک سال آن را تمیز کنید، برای استخر‌های کم استفاده بهتر است هر دو سال یک بار این کار را انجام دهید.

کفسابی استخر چگونه انجام می‌شود

شاید برای شماهم سوال باشد که بدانید مراحل کفسابی استخر چیست و چگونه انجام می شود، در واقع قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد یا دستگاه معجزه آسایی به کار گرفته شود.

برخلاف کفسابی مابقی کفپوش‌ها ساب زدن استخر روش ساده‌ای دارد، ساینده فرچه زیر دستگاه بسته می‌شود، آب دستگاه پر شده و شروع به سابیدن جرم‌ها از سطح استخر می‌کنیم.

سنگسابی استخر چیست

پیشتر در سنگ سابی گفتیم که این خدمات تنها برای سنگ‌ها استفاده می‌شود و امکان انجام آن برای سرامیک و کاشی نشدنی است.

البته زمانی که عاج کاشی برایتان مهم نباشد می‌شود آن را لایه‌برداری یا سنگسابی استخر کرد.

اما سنگ سابی استخر یک اصطلاح غلط است مگر اینکه دور استخر شما سنگ‌های وجود داشته باشد که برای ترمیم آن‌ها از سنگسابی استفاده کنید.

ترمیم بندهای کاشی‌ها در کف سابی استخر

معمولا اگر صاحب استخر کوچک یا بزرگی

باشید، بعضی مواقع متوجه درزهای خالی بین کاشی‌های کوچک و زیبای استخر خود شوید.

و به فکر انواع روش‌های بندکشی و ترمیم آن باشید، ترمیم بند استخر مثل سنگ نیست، بهترین روش برای بندکشی سرامیک استفاده از نانو بی رنگ ضد آب است.

از هرماده‌ای همانند اپوکسی یا رزین یا چسب بتن استفاده کنید، بخاطر ماندن همیشگی در آب بعد از مدتی سریع خالی شده و دوباره سوراخ می‌شود‌.

اما نانو برای ترمیم یک ماده بی رنگ وضد آب است که اگر چندین سال‌هم روی آن بماند اتفاقی برای بندکشی آن نخواهد افتاد.

کفسابی سونا و جکوزی در استخر

معمولا سونا و جکوزی استخر‌های عمومی و ساختمان‌های که تمسخر دارند، نسبت به استخر اصلی استفاده بیشتری دارد.

اگر این قسمت از استخر شما کثیف شده باشد همانند ساب زدن استخر قابلیت کفسابی دارد و می‌شود ساب را برای آن اجرا کرد.

کفسابی محیط دور استخر

معمولا کناره استخر‌ها از یک تا چند متر فضا وجود دارد تا بتوانیم به راحتی از استخر استفاده کنیم، کفسابی استخر برای این بخش‌هاهم قابل انجام است و مشکلی برای آن به وجود نخواهد آمد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  اهتمام معاونت علمی به توسعه آزادکاری با توجه به تغییرات سریعفناوری

کفسابی استخر به کاشی‌ها آسیب می‌زند؟

بستگی دارد که از چه نوع کفسابی استفاده کنید، اگر مقدار رسوب روی کاشی‌های استخر زیاد باشد باید از تراشه‌های زبر استفاده شود که ممکن است بندهای سرامیک که شل شده است را خالی کند.

اما هیچ آسیبی به سطح کاشی یا سرامیک در سطح آن نخواهد زد.

ترفندهای نظافت آسان و رایگان استخر

2 ترفند آسان تمیز کردن استخر بصورت رایگان

اگر جزو افرادی هستید که همیشه دوست داری در هر کاری دست ببرید یا فضای استخر به گونه‌ای است که قابلیت بردن کفساب در آن را ندارید می‌توانید از روش‌های رایگان تمیز کردن استخر استفاده کنید.

ترفند اول استفاده از مواد دیسکیلر برای تمیز کردن کاشی‌ها

اگر مقدار رسوب روی کاشی متوسط باشد می‌توانید یک چهار لیتر جوهر نمک یا دیسکیلر تهیه کنید و دیوار و کفپوش استخر را با آن شستشو دهید.

این کار تمام سیاهی و جرم متوسط استخر را بصورت کامل پاک کرده و آن را تمیز می‌کند.
بهتر است هر یک لیتر از مواد دیسکیلر با پنج لیتر آب ترکیب شود.

همچنین قبل از اجرای آن حتما یک متر به عنوان نمونه کار اجرا کنید تا آسیبی به سطح نزده باشد.

ترفند دوم نظافت آسان کاشی استخر

این روش آسان‌تر از قبلی است، رسوب‌های آب خیلی سخت تمیز می‌شود اما تا زمانی که از این روش باخبر شوید.
استفاده از کارواش دستی اگر کارواش دستی ندارید می‌توانید آن را اجاره کنید. کارواش دستی یک روش مناسب برای تمیز کردن کاشی است که در کفسابی استخر به عنوان خدمات شناخته می‌شود.

اما از آن جایی که ما دوست داریم برای کار اصولی اجرت بگیریم، اگر برایتان مقدور است می‌توانید با استفاده از مواد دیسکیلر و دستگاه کارواش تمامی رسوبات را از بین ببرد.

اگر با روش‌های بالا موفق به نظافت رسوب سرامیک یا کاشی نشوید از خدمات کفسابی نیل برای نظافت کاشی‌ها استفاده کنید.

قیمت کفسابی استخر

قیمت کفسابی استخر با توجه به متراژ و نوع ساختار آن محاسبه می‌شود، بهترین قیمت کفسابی استخر با ساینده فرچه افشان و لقمه اسید است.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml