فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
اخبار گوناگون مدارس

پوشش اسلامی در مدارس فرانسه از اول سپتامبر ممنوع است

 به گزارش مدارس،  «گابریل آتال» وزیر آموزش و پرورش فرانسه اعلام کرده است که از فردا (جمعه اول سپتامبر ۱۰ شهریور ماه)، دانش‌آموزان اجازه حضور در کلاس‌ها را با پوشش اسلامی که منظور همان عبا است، نخواهند داشت.

خبرگزاری اسپوتنیک در این خصوص گزارش کرد، تصمیم وزیر آموزش و پرورش فرانسه که در ماه ژوئیه (ماه گذشته میلادی) در این سمت منصوب شد، اقدامی است که انتقادات شدید چپ‌گرایان و جامعه مسلمانان فرانسه را به همراه داشته است.

آتال گفته است با دانش‌آموزانی که با پوشش اسلامی به مدارس بیایند، گفت‌وگو خواهد شد و به آن‌ها توضیح داده می‌شود که به چه دلیل اجازه ندارند با این نوع پوشش در کلاس‌ها و مدارس فرانسه حضور یابند.

وزیر آموزش و پرورش فرانسه روز یکشنبه تصمیم گرفت که پوشش عبای اسلامی در مدارس این کشور ممنوع شود و مدعی شد که عبا در تضاد با قوانین سکولار فرانسه است.

در حالی که تعداد مسلمانان در بسیاری از کشورهای اروپایی روندی فزاینده داشته، اسلام هراسی نیز در این کشورها طی سال های اخیر تشدید یافته است.  

شبکه یورونیوز در این خصوص گزارش کرد که این خبر پس از چندین ماه بحث در خصوص پوشیدن عبا در مدارس فرانسه اعلام می‌شود و درست در شرایطی چنین محدودیتی اعمال می‌شود که استفاده از عبا به طرز چشمگیری در مدارس فرانسه رواج پیدا کرده است و حتی این تصمیم منجر به ایجاد یک شکاف سیاسی در این کشور شده است. 

از طرف دیگر پیش از این نیز در سال ۲۰۱۰، تصمیم پاریس برای ممنوعیت پوشیدن برقع در انظار عمومی موجب برانگیخته شدن خشم پنج میلیون مسلمان این کشور اروپایی شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  انتخابات شهرداران مدرسه در ۱۴ واحد آموزشی شهرری برگزارشد

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml