اقتصادی

پرداخت ۲ هزار تومان پاداش صرفه جویی به ازای هر کیلووات به مشترکان برق

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر و سخنگوی صنعت برق گفت: تامین پایدار برق یکی از اولویت‌های وزارت نیرو است و ۱۸۰ برنامه عملیاتی به این منظور طراحی شده است. بخشی از این برنامه‌ها شامل استان سیستان و بلوچستان می‌شد که عمده آن‌ها به بهره برداری رسیده است.

او افزود: در دو سال گذشته در دولت سیزدهم طرح پاداش مدیریت مصرف را اجرا کردیم و مشترکانی که مصرف خود را نسبت به سال گذشته کاهش می‌دهند می‌توانند از این پاداش بهره‌مند شوند و قبض برق رایگان دریافت کنند و یا حتی بستانکار شوند. امسال علاوه بر این طرح که تا ۲ هزار تومان پاداش مصرف به مشترکان داده می‌شود، پیشبینی شده از جوایز ارزنده‌ای استفاده کنیم تا در حوزه خانگی کاهش مصرف داشته باشیم.

سخنگوی برق با اشاره به راهکار‌هایی برای کاهش مصرف برق گفت: کولر‌های گازی مصرف برق بالایی دارند و بهتر است زمانی که از یک فضا استفاده نمی‌کنیم کولر را خاموش کنیم یا آن را بر روی دمای آسایش ۲۴ درجه بگذاریم. در ساعات اوج مصرف از ساعت ۱۳ تا ۱۸ که بیشترین مصرف و فشار به شبکه برق وارد می‌شود، مشترکان با خاموش کردن وسایل برقی پرمصرف علاوه بر اینکه به تامین برق پایدار مشترکان کمک می‌کنند، می‌توانند از پاداش نیز بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول گفت: سال گذشته بیش از ۴۰ درصد مشترکان در طرح پاداش مدیریت مصرف مشارکت کردند و پیشبینی می‌کنیم این همکاری برای امسال بیش از سال گذشته باشد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  بیش از ۲ میلیارد دلار قرارداد جدید برای توسعه میدان‌های نفتیامضا می‌شود
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml