مقالات مختلف

پاسخ به تماس با صدای هوش مصنوعی؛ پروژه‌ای هیجان‌انگیز با همکاری مایکروسافت

شرکت Truecaller با همکاری مایکروسافت به‌کاربران اجازه می‌دهد تا یک نسخه‌ی هوش مصنوعی از صدای خود ایجاد کنند و توسط آن به تماس‌ها پاسخ بدهند.

طبق بیانیه‌ی رسمی، کسانی که به دستیار هوش مصنوعی تروکالر دسترسی دارند می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی اقدام به تولید صدا کنند. شرکت نام‌برده برای انجام چنین کاری از سرویس Azure AI Speech مایکروسافت استفاده می‌کند.

مدیر‌کل Truecaller معتقد است که انجام چنین کاری قدرت هوش مصنوعی را در تغییر نحوه‌ی تعامل با دستیار‌های دیجیتال نشان می‌دهد. دستیار هوش مصنوعی شرکت مستقر در سوئد اطلاعات تماس‌های دریافتی را نشان می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد تا بدانند به چه دلیلی تماس برقرار می‌کنند.

افراد می‌توانند هنگام استفاده از برنامه‌ Truecaller مشخص کنند که خودشان به تماس پاسخ بدهند یا دستیار هوش مصنوعی این کار را برایشان انجام بدهد. دستیار هوش مصنوعی برنامه‌ی نام‌برده در سال ۲۰۲۲ معرفی شد و فقط در برخی کشور‌ها دردسترس قرار دارد.

مشترکین برنامه‌ Truecaller قبل‌تر می‌توانستند صدا‌های مختلف از پیش تعیین شده را برای پاسخگویی به تماس‌ها انتخاب کنند، اما اکنون به‌لطف هوش مصنوعی ردموندی‌ها می‌توانند صدای خود را شخصی‌سازی کنند.

مایکروسافت می‌گوید که صدای تولید‌شده با هوش مصنوعی فقط در موارد محدود و خاص در دسترس است و کاربران ملزم هستند تا رضایت کامل طرف مقابل را به‌دست آورند و از مواردی مانند جعل هویت پرهیز کنند.

منبع: زومیت

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  برگزاری سی و هفتمین جشنواره خوارزمی با حضور ۴۷ کشورخارجی
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml