مقالات مختلف

وعده وزیر ارتباطات؛ سال آینده هر دو ماه یک بار، یک رویداد فضایی

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به پرتاب ماهواره پارس گفت: در سال آینده هر دو ماه یک بار یک رویداد فضایی خواهیم داشت.

او همچنین افزود: مسیر زیست در فضا بعد از یک دهه احیا شده است.

هفته آینده جشن ۷ میلیون پوشش فیبر نوری را خواهیم داشت

وزیر ارتباطات همچنین در جمع خبرنگاران اشاره کرد: تلاش ما این است که تا پایان سال به این ۷ میلیون اضافه کنیم؛ اما ممکن است که کمتر از ۸ میلیون شود.

زارع پور در سخنانی هم گفت: فردا پنجشنبه دوازدهمین‌ پرتاب فضایی در دولت مردمی رخ خواهد داد و ماهواره سنجشی و تصویربرداری پارس ۱ که  یک ماهواره کاملا ایرانی است در مدار خورشید آهنگ قرار خواهد گرفت. 

این ماهواره در راستای توسعه تعاملات فضایی و بین المللی با کشور های مختلف توسط پرتابگر بین المللی سایوز از روسیه پرتاب خواهد شد.

او در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات در روز جمعه گفت: این انتخابات نیز مثل تمامی انتخابات‌های دیگر مهم است، اما با توجه به شرایط کشور، منطقه و جهان اهمیت دو چندانی دارد.

وی افزود: مردم عزیز ما در ۲۲ بهمن نشان دادند حضور پرشوری در انتخابات خواهند داشت و نشان دادند هم‌چنان پشتوانه نظام هستند و حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند مهر تاییدی بر حمایت از مسیر رشد و پیشرفت کشور از سوی آنان خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  جهش دوباره نفت در بازار جهانی

زارع پور با بیان این که احراز هویت رای دهندگان در روز انتخابات توسط دستگاه‌هایی در مراکز اخذ رای مورد بررسی قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: بخش قابل توجهی از فرآیند احراز هویت و فرآیند رای گیری توسط خود دستگاه‌ها به صورت غیر برخط (آفلاین) انجام می‌شود و بخشی از کار هم به صورت برخط انجام می شوند که الحمدلله در همه شعب ثابت، زیرساخت‌های ارتباطی برای این کار فراهم شده و در شعب سیار نیز در نقاط دورافتاده و روستا‌های زیر بیست خانوار هنوز نقاطی باقی مانده که در تلاش هستیم تا مساله آن‌ها را هم حل کنیم.

 

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml