مقالات مختلف

وضعیت اینترنتی تهران چگونه است؟

گفت و گو - فیبر نوری / عکس گوشه ندارد

بحث پوشش فیبر نوری مدت‌ها‌ است مطرح شده و به عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های دولت با همکاری بخش‌های خصوصی در حال اجرا و پیگیری است. فناوری‌ که گفته می‌شود می‌تواند سرعت فعلی اینترنت را تا چندین برابر افزایش دهد و تجربه جدید و متفاوتی را در زمینه مصرف اینترنت برای کاربرانی که در زمینه‌های مختلف فعالیت دارند٬ رقم بزند.

پیرو همین موضوع از مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران پیگیر وضعیت اینترنتی کلان شهر تهران شدیم که جمعیت زیادی از مردم را در خود جای داده است.

مرتضی رضایی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گزارشی از وضعیت ارتباطی استان ارائه کرد که در بخشی از این گزارش با اشاره به این که استان تهران ۵۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد٬ گفت: در حوزه توسعه زیرساخت ارتباطات روستایی، برای روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان، پوشش بیش از ۹۹.۵ درصدی اینترنت پهن باند ایجاد شده است.  

وی افزود: در مجموع سه روستا در استان تهران فاقد دسترسی به اینترنت پرسرعت سیار هستند که این روستاها نیز در شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند روستا‌های فصلی محسوب می‌شوند، با این حال این سه روستا نیز با تامین برق به زودی به شبکه ارتباطات پرسرعت سیار متصل خواهند شد.

 رضایی با بیان این که استان تهران در شاخص توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI) رتبه اول کشور را دارد٬ ادامه داد: تمام ۴۸ شهر استان تهران تحت پوشش اینترنت 4G هستند و تاکنون ۴۷۶ سایت 5G نیز در شهر‌های استان تهران راه اندازی شده است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  طرح فلورایدتراپی دو نوبت در سال در مدارس انجام خواهد شد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با اشاره به پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها گفت: خوشبختانه اجرای این طرح ملی اثرگذار در استان آغاز شده و در شهر‌های پردیس، چهاردانگه، شهریار، گلستان شاهدشهر، پرند، کمرد فردوسیه و تعدادی دیگر از شهر‌ها عملیات اجرایی شروع و مذاکره برای انعقاد قرارداد و صدور مجوز حفاری با شهرداری‌ها در جریان است که ضرورت دارد شهرداران اهتمام و جدیت بیشتری برای تفاهم و شروع عملیات داشته باشند، تا ان شاءالله نهایتا تا هفته دولت سال آینده کل شهر‌های استان پوشش شبکه فیبر نوری ایجاد شود.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml