علمی فرهنگی

وزیر فرهنگ: حداد عادل حوزه علوم انسانی را احیا کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با تاسیس شورای تحول در علوم انسانی اتفاق‌های بزرگی رخ داد، گفت: غلامعلی حداد عادل با خدماتی که ارائه کرد، حوزه علوم انسانی را احیا کرد.

آیین نکوداشت مقام علمی و ادبی غلامعلی حداد عادل استاد فلسفه، ادیب و سیاست‌مدار دوشنبه- ۱۱ تیرماه- با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمد هاشمی قائم مقام وزیر فرهنگ، محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، حجت‌الاسلام محمدمهدی ایمانی‌پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مصطفی محقق‌داماد، منوچهر صدوقی‌سها فیلسوف و نظریه‌پرداز، گلعلی بابایی ناشر و شاعر، علی‌اکبر صالحی، قادر آشنا، سیدعلی موسوی‌زاده معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب و چهره‌های سیاسی در تالار وحدت برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به احیای فعالیت‌های بزرگداشت‌ها در دولت سیزدهم، اظهار داشت: برای همه ما وجود رهبر معظم انقلاب و توجه به حوزه‌های هنری مختلف ارزشمند است.

اسماعیلی با اشاره به فعالیت حداد عادل در حوزه‌های مختلف سیاسی، افزود: نخستین حضور او در مجلس ششم بود و از ارزش‌های انقلاب اسلامی صیانت کرد، آقای حداد هر جا بود محل درس‌آموزی برای همه ما بود. در حوزه کار فرهنگی، بسیاری از کتاب‌هایی که دانش‌آموزان دهه ۶۰ خوانده‌اند و با ارزش‌های کشور آشنا شدیم زیر نظر حداد عادل تالیف شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با تاسیس شورای تحول در علوم انسانی اتفاق‌های بزرگی رخ داد، گفت: غلامعلی حداد عادل با خدماتی که ارائه کرد، حوزه علوم انسانی را احیا کرد.

جایگاه علمی حداد عادل هنوز ناشناخته مانده است

محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: این انجمن اقدامات متعددی برای آشنایی جامعه با مفاخر اجرا کرده است. حداد عادل چهره شناخته شده‌ای در حوزه سیاست است، اما از زاویه آگاهی و معلومات ناشناخته مانده است و از جمله نوادری است که به فروتنی و تواضع شناخته می‌شود.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ادامه داد: حداد عادل اخلاق‌مدار و خوش‌مرام و مشاور امین برای همگان است، او برای مراسم تشییع و خاکسپاری محمدعلی اسلامی ندوشن و هوشنگ ابتهاج بسیار تلاش و توجه کردند.

وی با اشاره به اینکه انجمن به حداد عادل وامدار است، افزود: حداد عادل در بیش از ۷۰ برنامه در انجمن مفاخر سخنرانی کرده است.

نصب مجسمه مولوی در خیابان مولوی تهران

شالویی در نقل خاطره‌ای از رئیس جمهور شهید گفت: با اینکه برای شمس برنامه‌ای اجرا کرده بودیم و شمس و مولوی با یکدیگر توصیف می‌شوند، روزی خبر دادند که ریاست جمهوری ابراز نگرانی کردند که درباره مولانا اقدامی انجام نشده است، در نتیجه اقدام به ساخت مجسمه مولوی کردیم که در خیابان مولوی نصب خواهد شد.

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml