مقالات مختلف

وزیر ارتباطات: رئیس‌جمهور شهید، همه زندگی خود را وقف خدمت به مردم کرد

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور در کلیسای سرکیس مقدس تهران در مراسم یادبود و دعا برای شهید رئیسی و همراهان شرکت کرد و در جایگاهی قرار گرفت که عموما روحانیون این کلیسا قرار می‌گیرند و این بار به احترام رئیس‌جمهوری شهید و به نمایندگی از دولت برای حضار به ایراد سخن پرداخت.

ایستادن وی در جایگاه روحانیون، اتفاقی نادر در این کلیسا است چرا که تاکنون افراد معدودی در این جایگاه به زبان فارسی سخن گفته‌اند.

وزیر ارتباطات در این مراسم با تقدیر از فراهم کردن چنین امکانی برای حضور در جمع ارامنه و شرکت در آیین گرامیداشت رئیس‌جمهور شهید و سایر شهدای همراه ایشان گفت: رئیس‌جمهور شهید و فقید تنها متعلق به یک قشر و گروه خاص از جامعه نبود؛ بلکه رئیس‌جمهور همه مردم ایران اعم از مسلمان، مسیحی، کلیمی و همه ادیان توحیدی بود.

وی افزود: شهید رئیسی همچنین در طول دوران ریاست جمهوری خود ثابت کردند که برای او مردم شهر یا روستا فرقی ندارد به همین دلیل نیز شاهد بودید که او یکجا آرام و قرار نداشت و در طول سفر‌های استانی خود نیز به مناطقی سفر می‌کردند که مردم بالاترین مقامی که شاید از نزدیک دیده بودند دهدار، بخشدار یا فرماندار بود.

زارع پور ادامه داد: رئیس‌جمهور شهید همه زندگی خود را وفق خدمت به مردم و آبادانی کشور  کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری که فرمودند: «رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت» واقعا اینگونه بود و برای ایشان خدمت به کشور و مردم شبانه روز معنایی نداشت.

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به سفر استانی رئیس‌جمهور شهید به استان البرز گفت: ایشان در این سفر مستقیما از مسکو به کرج آمدند و حتی فرصت استراحت هم پیدا نکردند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  متا اطلاعات جدیدی از API تردز به اشتراک گذاشت

وی افزود: مشابه این اتفاق را نیز در سال ۱۴۰۰ و پس از سیل کرمان شاهد بودیم. ایشان برای شرکت در اجلاسی به روسیه سفر کرده بودند و در پایان این سفر و پس از اطلاع از سیل کرمان مستقیم به این استان سفر کردند و در جمع مردم سیل زده برای اینکه مردم احساس کنند که مسئولین در کنار آنها هستند و برای حل مشکلاتشان تلاش می‌کنند، حاضر شدند.  

زارع پور تصریح کرد: رئیس‌جمهور شهید به معنای واقعی کلمه خود را وقف مردم و کشور کرده بود تا مشکلات کشور را حل کند و خوشبختانه با وجود شرایط بسیار پیچیده‌ای که کشور در بدو شروع دولت سیزدهم چه به لحاظ اقتصادی، چه به لحاظ سیاست خارجی و… داشت در این دولت اتفاقات مهمی رخ داد و سنگ بنا‌های خوبی گذاشته شد. مردم عزیز نیز با حضور میلیونی در مراسم‌های تشییع شهید رئیسی و همراهان این پیام را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: اگر چه هنوز برخی مشکلات هنوز باقی است و ریشه در گذشته دارد، اما ایشان مسیری را ترسیم کردند که مشکلات یکی پس از دیگری در حال برطرف شدن است و ما نیز در دولت و در کنار سایر وزرا و مسئولان هم قسم شده‌ایم که راه ایشان را تا آخرین لحظاتی که این مسئولیت بر دوش ما است با اقتدار دنبال کنیم.  

زارع پور با بیان اینکه با همدلی و وحدت که جلوه‌ای از آن را با برگزاری این مراسم امروز شاهد بودیم به قله‌های پیشرفت خواهیم رسید، گفت: یاد و خاطره سایر شهدای خدمت از جمله شهید حسین امیرعبدالهیان، شهید موسوی، شهید آل هاشم و شهید رحمتی و کادر پرواز را گرامی داشته و برای آنها آرزوی علو درجات می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  چگونه موبایل اندروید خود را به تنظیمات کارخانهبازگردانیم؟

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml