علمی فرهنگی

وزارت میراث‌فرهنگی پیشران فرهنگ، اقتصاد، سیاست، امنیت و حتی دیانت است

سید عزت‌الله ضرغامی گفت: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیشران فرهنگ، اقتصاد، سیاست، امنیت و حتی دیانت است و در این باره پرچم‌دار است. پیشتر به این سه حوزه کمتر توجه می‌شد، اما خوشبختانه با تلاش‌هایی که انجام شده شاهد هستیم که این وزارتخانه شناخته شده است.

وی افزود: خوشبختانه در حوزه ماموریت‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مقام معظم رهبری نیز تأکید و در این باره فرمایشات بسیار خوبی دارند. این در حالی است که عنوان توسعه صنعت گردشگری و ترویج صنایع‌دستی در فصل ۱۷ قانون برنامه هفتم توسعه به‌عنوان فصلی جدید گنجانده شد که سیاست‌های کلی این برنامه از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده از سوی معاون میراث‌فرهنگی، خوشبختانه اقدامات خوبی در حوزه ثبت جهانی آثار انجام شده و رتبه ما از جایگاه هفتم به جایگاه پنجم رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: گسترده‌ترین جامعه تولیدی در کشور حوزه صنایع‌دستی است. حدود ۳۰۰ رشته صنایع‌دستی در ایران فعال است که خانواده‌محور هستند. در حقیقت صنایع‌دستی مزیت اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  همکاری هتل‌های مناطق آزاد در ایام نوروز با سامانه۰۹۶۲۹
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml