فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
سامانه ها

service.csis.ir | ورود به سامانه سخا حوزه علمیه

همچون سایر بخش های جامعه، حوزه علمیه نیز برای تسهیل و تسریع امور خود اقدام به راه اندازی سامانه هایی همچون سایت سماوات و یا سامانه سخا در کنار سامانه نجاح اشاره نموده است. هدف اصلی سامانه خدمات اینترنتی مرکز خدمات حوزه های علمیه تحت عنوان “سخا” ارائه تسهیلات الکترونیکی به طلاب می باشد. هر یک از طلاب می توانند با ایجاد یک حساب کاربری در سامانه فوق، از خدمات الکترونیکی این سامانه همچون دریافت وام، استفاده از تسهیلات بیمه و خرید لوازم خانگی بهره مند شده و بخش زیادی از کارهای اداری مرتبط را از طریق ورود به سایت انجام دهند.

✅ لینک مستقیم ورود به سامانه

 

کلیه طلاب می توانند برای بهره مندی از خدمات و تسهیلات در نظر گرفته شده برای آن ها، به سامانه سخا با نشانی service.csis.ir مراجعه نمایند.

معرفی سامانه سخا حوزه علمیه

 


سایت سخا حوزه علمیه جزء یکی از سامانه هایی است که خدمات بسیاری را به صورت اینترنتی در اختیار طلاب و دانشجویان قرار می دهد تا از مراجعه حضوری به مراکز جلوگیری به عمل آید. لذا طلاب جدید نیز می توانند با مراجعه به صفحه اصلی سایت و بارگذاری اطلاعات خواسته شده از خدماتی چون وام قرض الحسنه، پرداخت اقساط، ارائه تسهیلات مسکن و… بهره ببرند.

پس از ورود به سامانه سخا، با صفحه بالا مواجه خواهید شد که در آن بخش های متعددی جهت ارائه خدمات تعبیه شده است و افراد واجد شرایط می توانند با انتخاب گزینه مورد نظر و طی نمودن مراحل مربوطه از تسهیلات موجود بهره مند گردند. در ادامه برخی از گزینه های پرکاربرد این سایت را با هم مرور خواهیم نمود.

پذیرش و بروز رسانی

اولین مرحله برای بهره مندی از امکانات ارائه شده در سایت سخا، تکمیل نمودن اطلاعات پرونده ای طلبه در سامانه می باشد. روحانیون و طلاب پس از کلیک بر روی گزینه “پذیرش و به روز رسانی” با صفحه بالا مواجه خواهند شد و زبانه های موجود در جدول زیر برای آن ها نمایان می شود.

زبانه های موجود در بخش پذیرش و به روزرسانی
زبانه توضیحات
اطلاعات پایه اطلاعات هویتی: شامل مشخصات شخصی طلاب و افراد تحت تکلف
اطلاعات ارتباطی: اطلاعات تماس و آدرس آشنایان درجه یک
اطلاعات معیشتی: موارد مرتبط با شغل و درآمد فرد
اطلاعات پذیرشی: مربوط به پذیرش فرد در حوزه و موارد مرتبط با آن
وضعیت سلامتی: مرتبط با وضعیت سلامتی طلبه و افراد تحت تکلف
اطلاعات حوزوی برای درج اطلاعات و بارگزاری مدارک مربوط به تدریس در مراکز دینی، حوزوی و …
افتخارات و موفقیت ها ثبت هرگونه مدال، تقدیرنامه یا موارد مرتبط در اموری همچون حفظ قرآن
تخصص ها و مهارت ها وارد نمودن کلیه تخصص ها یا دوره های گذرانده شده
تحصیلات غیر حوزوی درج اطلاعات دانشگاهی طلاب
درخواست تمدید جهت تمدید دوره استفاده از خدمات سامانه سخا
پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  irtextbook.ir | سایت ثبت نام کتاب درسی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

صندوق قرض الحسنه

یکی از اصلی ترین خدماتی که سامانه سخا در اختیار شما قرار می دهد، امکان ثبت درخواست وام به صورت غیرحضوری می باشد. کاربران این سایت پس از انتخاب گزینه “صندوق قرض الحسنه” می توانند تمامی مراحل درخواست وام از ثبت آن تا پرداخت اقساط را به صورت غیر حضوری دنبال نمایند.

گزینه های موجود در بخش صندوق قرض الحسنه
گزینه توضیحات
درخواست وام ثبت درخواست وام هایی همچون مسکن، ازدواج، فروشگاه اینترنتی و …
تایید ضمانت شامل هر گونه تایید مورد نیاز ضامن برای دریافت وام
کاردکس وام اطلاعات کامل در خصوص وام های دریافتی
وجوه امانی وجوه امانی و موارد مرتبط با آن
پرداخت اقساط پرداخت اقساط وام های دریافتی
خدمات کارت بخش مرتبط با کارت بانکی طلاب جه واریز بن ها و یا خدمات دیگر

نکته: البته لازم به ذکر است که در قسمت انتهایی همین صفحه، فایل راهنما جهت استفاده از خدمات این بخش به صورت کامل قرار داده شده است.

تسهیلات بیمه

با انتخاب کلید “تسهیلات بیمه” با منویی شامل تمامی خدمات مرتبط همچون بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی و بیمه تکمیلی و عمر مواجه خواهید شد که با کلیک بر روی هر یک از گزینه ها می توانید مراحل مرتبط با دریافت آن را طی نمایید.

فروشگاه

در این بخش می توانید اقلام موجود در فروشگاه های طرف قرارداد با حوزه علمیه را مشاهده نمایید و متناسب با قرارداد بسته شده به صورت نقد و یا اقساط از فروشگاه های موجود خرید خود را انجام دهید.

تغییر کلمه عبور

پس از وارد شدن به این بخش می توانید برای خود رمز عبور جدیدی تعریف نمایید. اما دقت کنید که برای ثبت رمز عبور جدید پیامکی جهت تایید درخواست شما به شماره موبایل ثبت شده در سامانه ارسال می گردد؛ بنابراین دسترسی به این شماره برای تغییر کلمه عبور ضروری است.

لیست درخواست ها

اگر در سامانه سخا مرکز خدمات، درخواست دریافت هرگونه تسهیلاتی را ثبت نموده باشید، می توانید با انتخاب این گزینه وضعیت تمامی آن ها را مشاهده نموده و در صورت تایید هر یک از آن ها اقدامات بعدی مورد نیاز را انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  سایت جدید سنجش کلاس اول (بدو ورود به دبستان) |my.medu.ir

راهنمای ثبت نام  و ورود به سامانه سخا جدید

 

ورود به سامانه سخا و بهره مندی از خدماتی که به موجب آن مهیا گردیده است، تنها از طریق نشانی service.csis.ir امکان پذیر می باشد. در بدو ورود به سامانه باید رمز عبور و نام کاربری خود را وارد نمایید که اگر اولین ورود شماست باید ابتدا مراحل عضویت در سایت را به انجام برسانید. طلاب می توانند مطابق با راهنمای تصویری زیر نسبت به ایجاد حساب کاربری در سامانه سخا اقدام نمایند.

 • ابتدا به صفحه ورود طلاب سخا به نشانی csis.ir وارد شوید و روی “سامانه خدمات اینترنتی سخا “ کلیک نمایید.
 • از گزینه های موجود در صفحه، روی عبارت “تشکیل پرونده طلاب جدبد الورود” کلیک کنید.
 • در صفحه پیش رو، تابعیت، مرکز حوزوی، کدملی و شماره پرونده تحصیلی خود را وارد نموده و سپس بر روی “ثبت نام” ضربه بزنید.
 • پس از عضویت در سایت، مجددا به صفحه نخست بازگشته، رمز عبور و نام کاربری خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس دکمه “تایید” را بفشارید. در نهایت منوی کاربری شامل تمامی خدمات سایت برای شما نمایش داده خواهد شد.

بازیابی رمز عبور

 • در صورت فراموش نمودن نام کاربری و رمز ورود خود، بر روی عبارت ” کلمه عبور خود را فراموش کرده ام “ ضربه بزنید.
 • در صفحه پیش رو، اگر تابعیت ایرانی دارید کد ملی و در صورت غیرایرانی بودن، شماره گذرنامه خود را وارد کنید. پس از ثبت شماره تماس خود و فشردن دکمه “ارسال کد”، پیامکی حاوی اطلاعات رمز عبور و نام کاربری برای شما ارسال می گردد که می توانید با استفاده از آن ها وارد سامانه شوید.

راهنمای تمدید پرونده در سامانه سخا مرکز خدمات حوزه علمیه

طلاب و روحانیون جهت بهره مندی از خدمات سامانه سخا باید 45 روز قبل از اتمام اعتبار پرونده خود، نسبت به تمدید آن اقدامات لازم را مطابق مراحل زیر انجام دهند.

 • نشانی اینترنتی service.csis.ir در مرورگر خود جستجو نموده و پس از درج نام کاربری و کلمه عبور بر روی کلید “ورود به سامانه” کلیک کنید.
 • از میان گزینه های موجود، بخش “پذیرش و بروزرسانی” را انتخاب نمایید.
 • در صورتی که پرونده شما تکمیل نشده باشد، زبانه های مربوط به اطلاعات لازم به رنگ قرمز مشاهده خواهند شد که برای ثبت درخواست تمدید باید تمامی زبانه ها را تکمیل نموده و پس از تکمیل هر یک دکمه “ذخیره و تایید” را بفشارید.
 • پس از آن که در تمامی زبانه ها عبارت “100 درصد تکمیل شده” نمایان شد، بر روی گزینه “درخواست تمدید” کلیک نمایید.
 • گزینه “اشتغال به تحصیل” به صورت پیش فرض برای شما انتخاب شده است، در صورتی که هر یک از گزینه های دیگر در مورد شما صادق است، آن را فعال نموده و در نهایت عبارت “ثبت درخواست تمدید” را انتخاب نمایید.
پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  سامانه ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۲

نحوه دریافت وام از سامانه سخا حوزه علمیه

یکی از امکاناتی که سامانه سخا در اختیار طلاب قرار می دهد دریافت وام قرض الحسنه می باشد. برای دریافت این وام باید مراحل زیر به ترتیب طی شود.

 • ابتدا به سایت سامانه سخا حوزه علمیه به نشانی اینترنتی service.csis.ir مراجعه نموده و پس از وارد نمودن نام کاربری و کلمه عبور، دکمه “ورود به سامانه” را بفشارید.
 • پس از ورود به سایت از میان آیکون های پیشنهادی روی ” صندوق قرض الحسنه “ کلیک کنید.
 • در صفحه مقابل پس از مشاهده تسهیلات ارائه شده گزینه “دریافت وام قرض الحسنه” را انتخاب نمایید.
 • کلید مربوط به “در خواست وام جدید” را انتخاب کرده تا به صفحه بعد انتقال یابید.

پس از این مرحله می توانید نوع وام درخواستی خود را از میان گزینه های موجود مشخص کرده و در صورت دارا بودن شرایط درخواست خود را ثبت نمایید.

نرم افزار مرتبط با سامانه سخا حوزه علمیه

سامانه سخا جدید به تازگی نرم افزار اندرویدی تحت عنوان “نرم افزار همراه خدمات” راه اندازی نموده که در راستای ارائه خدمات غیرحضوری طراحی شده است. در برنامه همراه خدمات این امکان وجود دارد که طلاب سراسر کشور بتوانند برخی خدمات قابل بارگذاری در بستر تلفن همراه را از این طریق دریافت کنند. نرم‌ افزار همراه خدمات یکی از درگاه های ارتباطی مرکز خدمات با طلاب خواهد بود که برای استفاده از آن محدودیتی وجود ندارد و همه مخاطبین مرکز خدمات می‌توانند از این نرم‌ افزار استفاده نمایند.

کانال های اطلاع رسانی در خصوص خدمات سامانه سخا حوزه علمیه

سامانه سخا همواره جهت خدمات رسانی بهتر به طلاب و روحانیون، در حال بروز رسانی و ایجاد تسهیلات و قابلیت های جدید برای مخاطبین خود می باشد. به همین منظور کانال های اطلاع رسانی در خصوص اعلام خدمات جدید سامانه شامل اردوهای پیش رو، لوازم خانگی جدید موجود در بخش فروشگاه و بسیاری دیگر از موارد مشابه را ایجاد نموده است. افراد می توانند در اپلیکیشن های بله و ایتا با استفاده از لینک های زیر در این کانال ها عضو شوند.

کانال رسمی اطلاع‌رسانی خدمات حوزه علمیه
شبکه اجتماعی لینک مستقیم ورود
پیام رسان ایتا @csis_omumi
پیام رسان بله csis_omumi@

سوالات متداول

1- کاربرد سامانه سخا حوزه علمیه چیست و برای چه افرادی مورد استفاده می باشد؟

این سامانه ویژه طلاب می باشد و با هدف ارائه خدمات الکترونیکی به آن ها راه اندازی شده است.

2- آدرس اینترنتی سامانه سخا حوزه علمیه کدام است؟

طلاب جهت ورود به سامانه خدمات اینترنتی مرکز خدمات حوزه های علمیه باید به آدرس service.csis.ir مراجعه کنند.

3- برای تمدید پرونده در سامانه سخا حوزه علمیه باید چگونه عمل نمود؟

بدین منظور می توانید از منوی پذیرش و بروزرسانی استفاده کنید که مراحل آن به طور کامل در مقاله شرح داده شده است.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. از زحمات شما ممنونم.اگر ممکن است از نظرات مشورتی، استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml