مقالات مختلف

هواپیمای بی سرنشین و مافوق صوت رونمایی شد

به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، به گفته شرکت سازنده این هواپیما گامی در جهت دستیابی به هدف طولانی مدت ساخت نخستین هواپیمای چندبار مصرف مافوق صوت است.

Quarterhorse Mk1 نخستین هواپیمای هرمئوس خواهد بود که در آسمان پرواز خواهد کرد. قرار است پرواز‌های آزمایشی با هدف تست توانایی‌های آن برای بلندشدن از زمین و فرود با سرعت بالا در مقر «ادواردز ایرفورس» در اواخر ۲۰۲۴ میلادی انجام شود.

این شرکت با واحد نوآوری دفاعی (DIU) همکاری می‌کند تا قابلیت‌های هواپیمای پر سرعت را با کمک نمونه اولیه آن نشان دهد. همچنین هرمئوس اعلام کرده سال گذشته در همین راستا قراردادی چندساله با DIU امضا کرده است.

جدیدترین هواپیمای شرکت Mk1 نام دارد که دومین نسخه ٖ Quarterhorse است. این هواپیما یک پلتفرم تست با سرعت بالا است که شرکت برای دستیابی به اهدافش جهت نمایش قابلیت‌های پرواز نزدیک مافوق صوت تا ۲۰۲۶ میلادی، آن را توسعه داده است.

Mk1 در کارخانه هرمئوس در آتلانتا رونمایی شده است. این شرکت تست‌های زمینی نسخه قدیمی‌تر هواپیما (Quarterhorse Mk۰) را سال گذشته انجام داده است. Mk1 نخستین هواپیمای هرمئوس است که در آسمان پرواز خواهد کرد.‌ای جی پیلیکا بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی هرمئوس در پلتفرم ایکس جزئیاتی در این باره را منتشر کرد. او نوشت: ما این هواپیما را از صفر تا ۱۰۰ طی ۲۰۴ روز طراحی کردیم و ساختیم. این درحالی است که مدت زمان استاندراد برای این فرایند حدود ۱۴۰۰ روز یا ۳.۵ سال است.

شرکت سازنده تصمیم دارد دو نمونه اولیه از هواپیمای مافوق صوت را بسازد که یکی از آنها پهپادی به نام Darkhorse است که چند ماموریت را انجام می‌دهد و برای تامین نیاز‌های دفاعی به کار می‌رود. نمونه دیگر یک هواپیمای مسافری است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  وزیر ارتباطات: تا ۵ سال دیگر فضانورد ایرانی به فضامی‌فرستیم

منبع : مهر

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml