اخبار گوناگون مدارس

همه کارکنان آموزش و پرورش شامل آئین‌نامه مسیر رشد معلمی می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: همه کارکنان وزارت آموزش و پرورش شامل آئین‌نامه مسیر رشد معلمی که روز گذشته در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد، می‌شوند.

همه کارکنان آموزش و پرورش شامل آئین‌نامه مسیر رشد معلمی می‌شوند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رضامراد صحرایی, وزیر آموزش و پرورش ‌جلسه شـورای عـالی آموزش وپرورش با تاکید بر اهمیت توانمندسازی معلمان گفت: توانمند‌سازی معلمان و مدیران مدارس یکی از برنامه‌های اصلی در آموزش و پرورش است که این کار به طور جدی در حال پیگیری و انجام است.
وی با اشاره به اهمیت برنامه درسی ملی و مرجعیت معلمان تاکید کرد: مبنای آموزش و پرورش برنامه درسی ملی و مرجعیت معلمان است و نباید چیزی غیر از این باشد، همان‌طوری که رئیس‌جمهور شهید بر ارتقای کیفیت آموزش و تقویت مدارس دولتی تاکید داشت برای ما هم ارتقای مدارس دولتی و توجه جدی به دانش آموزان مناطق محروم در اولویت است.
هدف این آئین‌نامه توانمندسازی و ارتقای صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای، تقویت روحیه پژوهش، دانش‌افزایی و یادگیری، ارتقای بینش و مهارت‌های معلمی و توسعه مستمر شایستگی‌ها و توانمندی‌های اعتقادی، تربیتی، علمی و حرفه‌ای فرهنگیان و توجه به اصل تربیت مدرسه‌محوری و تقویت پیوند توانمندسازی معلمان با نظام رتبه‌بندی معلمان، نگهداشت و ارزیابی، مسیر رشد معلمی مطابق مواد این آیین‌نامه تعیین و اجرا می‌شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  معاون وزیر آموزش و پرورش: توسعه مدارس از دغدغه‌های جدی دولتسیزدهم است
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml