مقالات مختلف

هم‌افزایی ظرفیت‌های کشور در مسیر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان کشاورزی و امنیت غذا

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در آیین انعقاد موافقت‌نامه همکاری راه‌اندازی «مرکز هم آفرینی امنیت غذایی و زیستی پایدار» با بنیاد مستضعفان با اشاره به تعامل و همکاری معاونت علمی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حوزه‌های گوناگون، گفت: سردار دکتر دهقان، رئیس بنیاد مستضعفان در حمایت از حرکت‌های علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، پیشگام بوده‌اند و این گام، برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان یک حرکت اثرگذار است. 

معاون علمی رئیس‌جمهور با بیان این‌که با توجه به محدودیت منابع موجود، برای حرکت‌های بزرگ و اثرگذار باید تمامی ظرفیت‌های کشور، یکپارچه شوند، ادامه داد: امروزه در کشور، هزینه کار‌ها افزایش یافته، ضمن این‌که مدت زمان انجام این دست کار‌ها نیز طولانی شده است. اگر می‌خواهیم کار‌های بزرگ را در زمان کوتاه، محقق کنیم، باید با یکدیگر هم افزا و همراه شویم. باید هدف‌ها و مسیر و نحوه پیمودن گام‌ها را با یکدیگر تنظیم کنیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان این‌که ایجاد یک مرکز هم آفرینی بزرگ در حوزه امنیت غذایی و سلامت و در کنار آن ایجاد یک مرکز ملی آفرینش‌های فناوری‌های زیست مهندسی به تکمیل زنجیره ارزش این حوزه راهبردی کمک خواهد کرد، افزود: این مرکز مسیر رسیدن اندیشه و علم به فناوری در نهایت به محصول را برای ایجاد یک اقتصاد پویا و دانش بنیان هموار خواهد کرد و از مدیران بنیاد مستضعفان که این هماهنگی و هم‌افزایی را صورت دادند، تشکر می‌کنم و امیدوارم فرآیند تبدیل ایده‌ها به محصول و خدمات فناورانه و دانش‌بنیان با سرعت و شتاب خوبی به جلو برود به طوری‌که در کمتر از یک سال شاهد خروجی‌ها و دستاورد‌ها باشیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  تبلت جدید HTC باتری بزرگ و اندروید ۱۴ دارد

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml