مدارس نمونه دولتی

نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی و از طریق سایت پنجره خدمات آموزش و پرورش my.medu.ir منتشر می شود. تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون، برای اطلاع از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود، باید در بازه های زمانی اعلام شده به سایت مربوطه مراجعه کنند.ا توجه به تغییر نحوه اعلام نتایج ممکن است برخی از داوطلبان دچار سردرگمی شده باشند. ازین رو در ادامه به بررسی سایت نتایج نمونه دولتی 1402- 1403 خواهیم پرداخت. در صورت نیاز می توانید با جهت دریافت نتایج با مرکز مشاوره دانتل کو تماس بگیرید.

نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

آزمون نهم به دهم برای ورود متقاضیان به پایه دهم مدارس نمونه‌دولتی برگزار می شود. پس از برگزاری آزمون متقاضیان پس از یک بازه زمانی دو هفته ای، می توانند به سایت اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ استان محل زندگی خود مراجعه کنند و به صورت اینترنتی نتایج آزمونرا دریافت کنند.

آزمون نمونه دولتی هر ساله در تاریخ مشخص به صورت هماهنگ برگزار می‌شوند و داوطلبان بایستی در آن شرکت نمایند. مدتی پس از آزمون نتایج اعلام می‌شود. در سال‌ها گذشته اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به صورت استانی بود و داوطلبان باید به سایت مربوط به استان خود مراجعه کرده و نتیجه را مشاهده می‌کردند. اما در سال جاری تغییراتی صورت گرفت و اعلام نتایج استانی حذف شد. از این پس تمامی داوطلبان برای مشاهده نتایج بایستی به سایت my.medu.ir مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج نمونه دولتی 1402 – 1403

مدتی پس از برگزاری آزمون نتایج نمونه دولتی نیز منتشر می‌شود. بازه زمانی اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۰ تا ۱۵ روز پس از برگزاری آز‌مون است. در سال‌ها گذشته که اعلام نتایج به صورت استانی بود، نتایج هر استان در زمان متفاوتی اعلام می‌شد اما از این پس نتایج به صورت هماهنگ و یکپارچه منتشر می‌شود. داوطلبان باید در زمان مشخص وارد سایت my.medu.ir شده و نتیجه آزمون را مشاهده کنند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ضرایب دروس آزمون تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

تاکنون زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1402 – 1403 مشخص نشده است. به محض اعلام در این بخش از مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

پس از اعلام نتایج، دانش آموزان پذیرفته شده باید به مدرسه مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. زمان اعلام نتایج نمونه دولتی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ هنوز مشخص نشده است. به محض انتشار این مطلب بروزرسانی می‌شود. همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاع سریع از زمان اعلام نتایج کانال دانتل کو را در تلگرام دنبال کنید.

سایت جدید نتایج نمونه دولتی

نتایج آزمون نمونه دولتی 1402- 1403 از طریق سایت my.medu.ir منتشر می‌شود. در سال‌های گذشته نتایج به صورت استانی منتشر می‌شد و داوطلبان باید به سایت مربوط به استان خود مراجعه می‌کردند. اما در سال جدید سایت اعلام نتایج تغییر کرده و نتایح به صورت یکپارچه در سایت my.medu.ir اعلام می‌شود.

نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طریق سایت my.medu.ir منتشر می‌شود.

نحوه دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی 1402 – 1403

با توجه به اینکه در سال جدید نحوه اعلام نتایج تغییر کرده است، بسیاری از دانش آموزان ممکن است در مور نحوه مشاهده نتایج نگران باشند. به همین منظور در این بخش راهنمای مشاهده اعلام نتایج را آورده‌ایم.

 • ورود به سایت my.medu.ir
 • وارد کردن سریال شناسنامه و کد ملی
 • انتخاب گزینه آزمون نمونه دولتی
 • مشاهده نتایج نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

راهنمای تصویری

1️⃣ آدرس my.medu.ir را در مرورگر خود جستجو کنید و وارد سایت شوید.

برای ورود مستقیم به سایت بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ در صفحه ورود نقش دانش آموز را انتخاب کرده و کد ملی و سریال شناسنامه خود را وارد کنید.

3️⃣ در این مرحله مشاهده نتایج نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در پایین صفحه گزینه آزمون نمونه دولتی را انتخاب کنید.

4️⃣ گزینه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی را انتخاب کرده و نتیجه را مشاهده کنید.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اسامی پذیرفته شدگان و رد شدگان

در صورتی که در آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم شرکت کرده اید، لازم است برای دریافت نتایج نمونه دولتی به نکات زیر توجه داشته باشید.

⛔برای تمامی دانش آموزانی که در آزمون نمونه‌دولتی پذیرفته نشده‌اند، کارنامه ای منتشر می شود که در بر دارنده تعداد پاسخ های صحیح و غلط و همینطور نمره کسب شده در هر درس می باشد. در کارنامه نمونه دولتی تراز داوطلب در کنار تراز آخرین فرد قبول شده نیز آورده شده است که متقاضی می تواند آن ها را با یکدیگر مقایسه کند.

✅ داوطلبانی که در یک مدرسه پذیرفته می شوند، مجاز هستند فقط در همان مدرسه ثبت نام کنند. ثبت نام در دیگر مدارس نمونه دولتی و یا درخواست برای انتقالی و جا به جایی پس از قبولی ممنوع است.

🔵 پس از اعلام ننتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اسامی برخی از داوطلبان به عنوان ذخیره اعلام می گردد. در صورتی که ظرفیت مدارس نمونه‌دولتی تکمیل نشود، پر کردن ظرفیت های خالی با ثبت نام دانش آموزان ذخیره صورت می گیرد. برای مطالعه مقاله لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی کلیک کنید.

🔃 چنانچه یکی از دانش آموزان دو قلو یا چند قلو در نتایج نمونه دولتی پذیرفته شود، دیگری می تواند با کسب 80 درصد نمره قبولی در مدرسه نمونه دولتی مورد نظر نام نویسی کند.

ثبت اعتراض به به جواب آزمون

برای داوطلبانی که موفق به کسب نتیجه قبولی نشده اند و یا در لیست ذخیره قرار گرفته اند، فرصتی برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم در نظر گرفته شده است تا از این طریق دانش آموزانی که به کارنامه خود اعتراض دارند، بتوانند درخواست خود را ثبت کنند.

مهلت اعتراض از شروع زمان اعلام نتایج نمونه دولتی آغاز می‌شود و در این مدت دانش آموزان با مراجعه به سایت my.medu.ir اعتراض خود را ثبت نمایند. پس از اتمام مهلت ثبت اعتراض، آموزش و پرورش درخواست‌ها را بررسی کرده و نتیجه را اعلام می‌کند. نتایج اعتراض نیز معمولا ۲ تا ۳ هفته پس از پایان مهلت اعلام می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ثبت نام مدارس نمونه دولتی از امروز شروع شد

مشاوره نتایج آزمون

آزمون نمونه دولتی یکی از آزمون‌های مهم در دوران تحصیل است و دانش آموزان از این طریق می‌توانند در مدارس سطح بالا به تحصیل بپردازند. نتایج آزمون نمونه دولتی در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از طریق سایت my.medu.ir می‌باشد و دیگر مثل گذشته به صورت استانی نیست. در هر سال ممکن است ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی دستخوش تغییراتی شود و بیشتر و یا کمتر از سال گذشته دانش آموز پذیرش کند.

در صورتی که پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403 جزو اسامی پذیرفته شدگان هستید، می توانید پس از دریافت نتایج با در دست داشتن مدارک لازم به مدرسه نمونه‌دولتی محل قبولی مراجعه کنید و مراحل نام نویسی خود را در مدرسه جدید طی کنید. فراموش نکنید حداکثر باید در یک بازه زمانی ده روزه جهت ثبت نام اقدام کنید در غیراینصورت عدم مراجعه داوطلب به معنای انصراف تلقی می شود و ظرفیت متعلق به او به دانش آموزان ذخیره اختصاص داده می شود.

برای قبولی در آزمون نمونه دولتی مهم است که با برنامه ریزی و به صورت اصولی به مطالعه بپردازید. چنانچه قصد شرکت در آزمون نمونه دولتی را دارید، بهتر است با مشاوران تحصیلی مشورت نمایید.

سوالات متداول

 1. نتایج نمونه دولتی دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه زمانی منتشر می شود؟

  نتایج معمولا ۲ تا ۳ هفته پس از برگزاری آزمون منتشر می‌شود اما تاریخ دقیق آن تاکنون اعلام نشده است. به محض انتشار این مطلب بروزرسانی می‌گردد.

 2. سایت نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم چیست؟

  در سال‌های گذشته نتایج به صورت استانی اعلام می‌شد و داوطلبان باید به سایت مربوط به استان خود مراجعه می‌کردند اما در سال جاری نتایج نمونه دولتی به صورت یکپارچه در سایت my.medu.ir منتشر می‌گردد.

 3. آیا در صورت عدم قبولی امکان اعتراض به نتایج وجود دارد؟

  بله برای این منظور می‌توانید در زمان مشخص شده برای اعتراض از طریق سایت my.medu.ir درخواست خود را ثبت کنید.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml