اقتصادی

میزان استفاده از کارت سوخت شخصی در جایگاه‌ها به ۷۶ درصد رسید

جواد اوجی وزیر نفت  با بیان اینکه هزار و ۲۵۰ شرکت داخلی و ۲۵۰ شرکت خارجی در نمایشگاه بین المللی نفت حضور دارند گفت: این نمایشگاه در منطقه بی نظیر است و در این نمایشگاه از توان و ظرفیت شرکت‌های داخلی، پیمانکاران و صنعتگران داخلی استفاده شده و در اجرای پروژه‌های نفت و گاز معطل خارجی‌ها و معطل برجام نمانده‌ایم.

وی افزود: در حال حاضر با  استفاده از ظرفیت پیمانکاران داخلی بیش از ۳۰۰ طرح نیمه تمام را به اتمام رسانده و عملیات اجرایی جدید به ارزش ۱۲۰ میلیارد دلار را شروع کرده ایم.

وزیر نفت با بیان اینکه امروز شاهد افزایش تولید نفت به میزان ۶۰ درصد هستیم گفت: سال گذشته رشد ۲۰ درصدی را در رشد اقتصادی گروه نفت و‌ گاز شاهد بودیم که بی نظیر بود، در برنامه هفتم برنامه داریم تولید نفت را به بیش از ۵.۵ میلیون بشکه نفت و‌ گاز را به بیش از یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب برسانیم.

او یادآور شد: میزان تولید محصولات پتروشیمی ما به ۱۰ میلیون تن رسیده و میزان تولید گاز ما به ۵۰ میلیون متر مکعبت رسیده است که این میزان از تولیدات براساس ظرفیت شرکت‌های داخلی و دانش بنیان بوده است.

وزیر نفت افزود: در ابتدای دولت همکاری ما تنها با ۱۵۰ شرکت دانش بنیان بود که  در حال حاضر تعداد آنها به ۶۷۶ شرکت رسیده که ارزش قرارداد آنها به یک میلیارد دلار رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت کارت‌های سوخت گفت: طبق قانون مجلس دولت را مکلف کرده است که در سال ۱۴۰۳ سوخت گیری در جایگاه‌های سوخت تنها از طریق کارت سوخت شخصی باشد که این موضوع از سال گذشته به مرور در حال انجام است و تا به امروز حدود ۱۹ میلیون کارت سوخت صادر شده است و اطلاع رسانی هم به مردم از طریق فراجا در حال انجام است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ورود همزمان ۲ واحد نیروگاهی جدید به شبکه سراسری برقکشور

وی اظهار کرد: سال گذشته این موضوع را شروع کردیم و از طریق فرهنگ سازی در بین مردم هم این اقدام انجام شد که طبق آمار‌ها میزان استفاده از کارت سوخت از ۳۰ درصد به ۷۶ درصد افزایش یافته است.

خبرنگار: محبوبه کباری

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml