علمی فرهنگی

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح و وصف امام رضا (ع)

این برنامه که پخش خود را از یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه از شبکه یک سیما آغاز کرده است با یک روز فاصله، از شبکه افق برای علاقه‌مندان و عاشقان امام رضا (ع) پخش می‌شود.

تهیه کننده «میدون خراسون» گفت: «میدون خراسون» در واقع معرفی و رونمایی از آثار هنرمندانی است که در حوزه سرود و موسیقی رضوی اثر هنری خلق کرده اند که به ساحت مبارک امام هشتم شیعیان هدیه می‌شود.

ظریف ادامه داد: در هر قسمت از برنامه به یکی از اشعار و موسیقی‌های رضوی می‌پردازیم و هر هنرمندی که در وصف و مدح امام رضا (ع) شعری سروده یا آواز و ترانه‌ای خوانده است، معرفی می‌کنیم.

وی علت نامگذاری برنامه را به «میدون خراسون»، میقاتگاه زائران امام رضا (ع) عنوان کرد که در سال‌های گذشته از میدون خراسون تهران به سمت حرم مطهر امام رضا (ع)، راهی زیارت می‌شدند.

تهیه کننده «میدون خراسون» تصریح کرد: شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در سه شب منتهی به ولادت شمس الشموس حضرت علی ابن الموسی الرضا (ع) محمد معتمدی، مصطفی راغب و علیرضا افتخاری مهمانان ویژه برنامه خواهند بود که آثار خود را در وصف امام رضا (ع) اجرا می‌کنند.

بخش بین الملل موسیقی هم که عرض ارادت هنرمندان کشور‌های دیگر به ساحت مقدس امام هشتم شیعیان است، از دیگر بخش‌های برنامه است. 

بخش موسیقی نواحی و اقوام هم با اجرای هنرمند عزیز کشورمان «رسول نجفیان» به آثار هنرمندانی از سراسر کشور اختصاص دارد که در حوزه موسیقی و شعر رضوی، آثاری را خلق کردند. از جمله بزرگان شعر و ادب پارسی که آثارشان در برنامه قرائت می‌شود می‌توان به قیصر امین پور، رهی معیری و اخوان ثالث اشاره کرد. نغمه خوانی‌های سنتی و چاووش خوانی (آواز مذهبی شیعه) هم با اجرای نجفیان، آذین بخش این قسمت است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای اهانت به ساحتقرآن در سوئد

در «میدون خراسون» از صدای صلوات خاصه انصاریان، شعر مرحوم آقاسی، دعا‌هایی با صدای مرحوم موذن زاده اردبیلی، «من آمده ام‌ای شاه» استاد محمدعلی کریم خانی، تا خوانندگی بهنام صفوی برای امام رضا (ع) مورد توجه قرار می‌گیرد.

در این برنامه پویشی هم برگزار شده و از بینندگان خواسته شده است تا عکس‌های حرم بارگاهی‌ها خود در سفر به مشهد الرضا (ع) و یا اردو‌های دانش آموزی شان را ارسال کنند و در نهایت به قید قرعه به ۸ تن از برگزیدگان جایزه سفر خانوادگی به مشهد مقدس هدیه داده می‌شود.

اجرای این برنامه را صابر خراسانی بر عهده دارد. محمد پورصباغیان کارگردان و دکتر حمیدقدیری سردبیر برنامه است. 

«میدون خراسون» تولید شبکه یک سیماست که با همکاری شهرداری تهران به روی آنتن رفته است.

پخش این برنامه تا یک شب بعد از روز میلاد امام رضا (ع) ادامه خواهد داشت. «میدون خراسون» ساعت ۱۹ از شبکه یک و تکرار آن ساعت ۱۶ از شبکه افق پخش می‌شود.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml