اقتصادی

مولد‌های برق ادارات و مراکز تجاری دوره اوج بار تابستان باید در مدار باشند

مصطفی رجبی مشهدی با اعلام اینکه مولد‌های برق ادارات در ساعات اوج مصرف باید در مدار باشند و بیمارستان‌ها و مراکز حساس موظف به نصب مولد برق برای شرایط اضطراری هستند افزود: دستگاه‌های اجرایی، بانکها، شهرداری‌ها و نهاد‌های عمومی غیردولتی نیز که دارای نیروگاه و مولد‌های برق اضطراری هستند، موظفند مطابق ساعات مورد نیاز وزارت نیرو نسبت به استفاده از مولد‌های خود تامین اقدام کنند.

وی با اشاره به الزام مجتمع‌های تجاری و فروشگاه‌های بزرگ در بکارگیری مولد‌های اضطراری خود تامین در بازه زمانی ١٢ ظهر تا ٦ بعد از ظهر هر روز کاری، تاکید کرد: این مراکز ملزم به کاهش میزان برق دریافتی خود از شبکه سراسری در بازه زمانی یاد شده حداقل به اندازه بازه زمانی متناظر سال گذشته هستند.

سخنگوی صنعت برق در عین حال تصریح کرد: برای مصارف بخش‌های تجاری بزرگ مازاد بر این میزان در صورت عدم اصلاح و کاهش مصرف پس از دو بار تذکر تعرفه برق برابر با حداکثر نرخ تابلو سبز محاسبه و اعمال خواهد شد.

رجبی مشهدی در پایان تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی، اصناف و مراکز تجاری باید مولد‌های اضطراری خود را در ساعات اوج مصرف (١٢ ظهر تا ٦ بعدازظهر) روشن و و در ساعات فعالیت سامانه‌های سرمایشی را بر روی دمای ٢٥ درجه تنظیم کنند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  امکان عرضه سالانه ۱۰۰ میلیون مترمکعب پساب وجود دارد
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml