اقتصادی

مصرف ۳۲ هزار مگاواتی وسایل سرمایشی در تابستان

محسن ذبیحی معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در برنامه رادیویی «صبح و گفتگو» در رادیو گفتگو اعلام کرد: بار مصرفی شبکه برق کشور با ورود سامانه‌های سرمایشی به مدار، ٣٢ هزار مگاوات افزایش می‌یابد که این مصرف معادل کل مصرف برق در کشوری مانند مصر است که ١١١ میلیون نفر جمعیت دارد.

این مقام مسئول در خصوص تغییر ساعت کار ادارات افزود: با اشاره به تغییر ساعت کار ادارات که با هدف کاهش مصرف این بخش اجرا می‌شود، خاطرنشان ساخت: براساس مصوبه، دستگاه‌های اجرایی و ادارات باید مصرف برق خود را از ١٦ خرداد تا ١٥ شهریور امسال نسبت ١٤٠٠ در ساعات اداری ٣٠ درصد و بعد از پایان فعالیت تا ٦٠ درصد کاهش دهند. با نصب کنتور‌های هوشمند میزان بار مصرفی ادارات تا تحقق صرفه جویی پیش بینی شده پایش و نظارت می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با درخواست از مشترکان خانگی برای صرفه جویی در مصرف برف گفت به طرح پاداش مدیریت مصرف امسال اشاره کرد و گفت: عموم مردم می‌توانند ضمن مشارکت در این پویش، علاوه بر آشنایی با راهکار‌های مفیدی که مصرفشان را بهینه می‌کند، از جوایز ارزنده آن نیز با جمع آوری امتیاز و قرعه کشی بهره‌مند شوند که در نهایت برق صرفه جویی شده مشترکان خانگی به بخش‌های مولد جامعه تزریق شده و به رشد و شکوفایی هرچه بیشتر این بخش منجر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  اعلام شرط پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ برای سال ۱۴۰۲
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml