اخبار گوناگون مدارس

مشارکت ۵۴ درصدی خیران در ساخت مدرسه در سه سال گذشته

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مشارکت ۵۴ درصدی خیران در ساخت مدرسه در سه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حمیدرضا خان‌محمدی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در ۳۲ هزار کلاس درسی که در ۱۰۱۷ روز (حدود سه سال پیش) به دانش آموزان تقدیم شد, ۵۴ درصد با مشارکت خیران مدرسه ساز تکمیل و ساخته شد.

خان محمدی افزود: ۵۰ درصد از مجموعه‌های آموزشی که ساخته شد و خیران مشارکت داشتند از طرح‌های دولتی و نیمه تمام بود و خیران این طرح‌ها را تکمیل و تقدیم دانش آموزان کردند. وی گفت: در این مدت ۷۵۰۰ کلاس درس به همت خیران مدرسه ساز تکمیل و آماده سازی شد. رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره تعداد مدارس نیمه تمام که به همت خیران در حال تکمیل است نیز گفت: حدود ۸۳۰۰ طرح عمرانی مدرسه سازی در حال حاضر وجود دارد که ۶۷ درصد آن با مشارکت خیران ساخته می‌شود.

وی گفت: تا پایان سال ۱۴۰۳ به شرط تامین منابع مالی، پیش بینی می‌شود؛ حدود ۲۳۰۰ طرح آموزشی معادل ۱۲ تا ۱۳ هزار کلاس درس در اختیار دانش آموزان قرار گیرد. خان محمدی درباره ورود خیران به طرح مدرسه یاری هم افزود: مشارکت خیران در این طرح نیز بسیار چشمگیر است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: با افزایش مشارکت خیران در ساخت طرح‌های مدرسه سازی، آورده خیران از ۳۴۰۰ میلیارد تومان به بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان رسیده که رشد بی نظیری است و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال نیز تعهدات ثبت شده خیران به بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برسد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  معاون موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برکنار شد

 

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml