علمی فرهنگی

مسابقه آشپزی را با هدف احیای غذا‌های سنتی و فراموش‌شده برگزار می‌کنیم

کرمعلی رهنما رئیس انجمن صنفی آشپزان و سرآشپزان درباره اولین مسابقه آشپزی و شیرینی پزی انجمن صنفی آشپزان و سرآشپزان  و دبیرخانه خوراک ایران گفت: چندین سال بود که می خواستیم این مسابقه را برگزار کنیم، اما پیگیر استانداردسازی آن بودیم و بعد از آنکه داوران را تربیت کردیم و تست دادند و همه مدارک صادر شدند داوران انجمن را تشکیل دادیم.

وی ادامه داد: استانداردسازی نمره دادن داوران را مدنظر قرار دادیم و در این مسابقه با استاندارد‌های جهانی نمره دادند و برای یک میز همه داوران نمره می‌دادند.

 

مسابقه آشپزی

وی عنوان کرد: بیشتر شرکت کنندگان ما در بخش آشپزی بودند و در بخش قنادی تعداد کمتر است، اما کار‌های ابداعی بسیاری داشتند البته شرکت کنندگان جوان بیشتری حضور داشتند که بسیار حائز اهمیت است.

رهنما اظهار کرد: ما به دنبال غذا‌های سنتی و زیرخاکی هستیم و بیشتر شرکت کنندگان غذا‌های محلی که رو به فراموشی است را آماده کرده بودند و این برای ماندگاری آنها بسیار مهم است.

مسابقه

وی افزود: بعد از این مرحله برای برگزیدگان معادل سازی مدرک انجام می‌شود و دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنیم و شرکت کنندگان را برای المپیاد‌های جهانی آماده می‌کنیم چراکه این مسابقات به صورت هدفمند برگزار می‌شود.

رئیس انجمن صنفی آشپزان و سرآشپزان توضیح داد: شرکت کنندگان از شهر‌های مختلف همچون آمل، بابل، هرمزگان، خوانسار، رشت، کوچ اصفهان، لاهیجان، کرج، تهران، بندرعباس، بروجرد، قزوین و … حضور داشتند و بیشتر غذا‌های فراموش شده را با خود آوردند تا بتوانند آن را احیا کنند.

آشپزی

رهنما درباره مسابقه‌های آینده آشپزی بیان کرد: مسابقه بعدی ما در یک استان کشور خواهد بود که به زودی در نشست خبری اعلام خواهیم کرد. مسابقه برای نوشیدنی و آش برگزار می‌کنیم. همچنین برای گیلان جداگانه مسابقه داریم چراکه گیلان غذا‌های متنوعی دارد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  مردم راهنما‌های بهتری برای اداره نمایشگاه کتاب هستند

رئیس انجمن صنفی آشپزان و سرآشپزان خاطرنشان کرد: برای شرکت در مسابقه اطلاع رسانی انجام می‌دهیم و همه عزیزان می‌توانند شرکت کنند چراکه برای ما خلاقیت مهم است. خانم میترا خوانسار مدیر اجرایی این همایش هستند و اسپانسر شدند و برای کار‌های استانداردسازی بسیار کمک کردند و همیشه دغدغه دارند که داوری عادلانه در این مسابقه اتفاق بیفتد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml