مقالات مختلف

مرجعیت علمی و تولید خدمت ثروت از دانش، اولویت وزارت علوم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری، مرجعیت علمی و تولید ثروت از دانش را از اولویت های این وزارت خانه در دولت سیزدهم بیان کرد.

 

برگزاري مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوریبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ محمد علی زلفی گل در سی و یکمین دوره تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری به اولویت روز نخست وزارت خود اشاره کرد و افزود: مرجعیت علمی و تولید ثروت از دانش از اولویت های ما در دولت سیزدهم بود.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: از انتخاب شدن به عنوان یک دانشجوی نمونه تا نمونه ماندن به‌عنوان یک دانشجو فاصله است، چرا که دانشجوی نمونه، جامع الاطراف است.

وي خطاب به ۳۰ دانشجوی نمونه گفت: با معرفی شما به‌عنوان نخبه، شرایط علمی جدیدی به روی شما باز می شود.

وزير علوم به وظیفه اصلی دانشمندان در تولید علم جهت دهی به علم نافع اشاره کرد و افزود: در سه سال گذشته علاوه به نگاهداشت نخبگان، امکانات رفاهی دانشگاه ها و دانشمندان سرآمد، عملیاتی شده و پذیرش دانشجوی استاد محوری و بسیاری از مسائل دیگر برنامه ریزی شده است.

رئیسی همواره حامی جامعه نخبگانی بود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نيز در اين مراسم با یادآوری حمایت های رئیس جمهور از جامعه نخبگانی گفت: شهید رئیسی همواره حامی جامعه دانشگاهی و نخبگانی بود.

دکتر عین اللهی با اشاره به پیشرفت علم و توانایی های دانشجویان افزود: دو عنصر اصلی استاد و دانشجو موتور حرکت دانشگاه ها هستند.

وی افزود: دانشجوی فعال و به معنی کامل دانشجو بجز استفاده از بنیه علمی استاد از منابع دیگر علمی هم استفاده می کند چرا که امروز ما با جهش تولید علم مواجه هستیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  پنج پیام‌رسان ایرانی به یکدیگر متصل شدند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: یک دانشجوی فعال می تواند دانشگاه را تکان دهد امروزه موج مهاجرت پزشکان ما بر عکس شده و از بیرون از کشور برای معالجه به کشور ما می آیند.

دكتر عين اللهی به ضریب هوشی بالای جوانان اشاره کرد و گفت: امیدواریم بیش از این سکوهای بالای علمی جهان را به‌دست بیاوریم.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml