علمی فرهنگی

مترو هم رنگ و بوی نمایشگاه کتاب گرفت

سید محمد نقیب با تاکید بر فرمایشات رهبری درباره اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: همزمان با سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب فضا‌های فرهنگی مترو تهران مزین به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و اهمیت کتابخوانی در بین آحاد مردم شد.

او افزود: به منظور زمینه سازی برای ترویج کتاب و فرهنگ کتابخوانی طرح‌های کتاب با جملات مقام معظم رهبری در مترو تهران اکران و در واگن قطارها، فضای سکو‌ها و نمایشگر ایستگاه‌ها در معرض دید مسافران شهر زیرزمینی قرار گرفته است.

او در ادامه گفت: مترو موثرترین وسیله حمل و نقل عمومی برای افرادی است که قصد عزیمت به نمایشگاه کتاب را دارند بنابراین برنامه‌هایی در این زمینه تدارک دیده شده است تا بازدید کنندگان در طول مسیر نیز خدماتی در این زمینه دریافت کنند که اکران نمایشگاه عکس با موضوع کتاب، نصب برچسب عطف کتاب‌های منتخب در ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی، فضاسازی و نصب سازه دروازه کتاب و اجرای طرح چیدمان پروازی کتاب در ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) با موضوع کتاب از جمله آنهاست.

نقیب اظهار داشت: با توجه به اینکه در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی بیشترین تردد را دارند پیشخوان‌های مشاوره موضوعی کتاب با حضور کارشناسان این حوزه همزمان با فعالیت نمایشگاه کتاب در این ایستگاه‌ها آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در حوزه کتاب و کتابخوانی خواهند بود. همچنین علاقه‌مندان به کتاب می‌توانند کتاب خریداری شده خود را در دست گرفته و با سازه کتاب طراحی شده در ایستگاه مصلی عکس یادگاری بگیرند و از معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران هدیه دریافت کنند. 

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  تخصیص بن اعتباری خرید کتاب به خبرنگاران و اهالیرسانه

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران ادامه داد: جهت ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی طرح «کتابخوان» نیز در مترو تهران اجرا می‌گردد، در طرح “کتابخوان” گزیده‌ای از بیش از چهل جلد کتاب منتخب از کتاب‌های چاپ شده توسط نویسندگان داخلی و خارجی در قالب کتاب‌های یک صفحه‌ای در ایستگاه شهید بهشتی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml