مقالات مختلف

متا با ۱۱ شکایت اروپایی به نقض حریم شخصی متهم شد

گروه فعال NOYB، از دیده‌بان‌های حریم خصوصی ملی در اتحادیه اروپا خواست برای متوقف کردن چنین اقدامی (استفاده از داده‌های شخصی)، سریعا دست به کار شوند و اعلام کرد که تغییرات اخیر در سیاست حریم خصوصی شرکت «متا» که از ۲۶ ژوئن اجرایی می‌شود، اجازه می‌دهد از پست‌های شخصی، تصاویر خصوصی یا داده‌های رصد آنلاین، برای فناوری هوش مصنوعی این شرکت استفاده شود.

این گروه فعال، تاکنون چندین شکایت علیه شرکت «متا» و سایر شرکت‌های بزرگ فناوری بر سر نقض مقررات حفاظت از داده عمومی اتحادیه اروپا، تنظیم کرده است. تخلف از این مقررات، خطر جریمه‌ای معادل چهار درصد از گردش مالی جهانی یک شرکت را به همراه دارد.

شرکت «متا» به علاقه مشروع برای استفاده از داده‌های شخصی کاربران برای آموزش و توسعه مدل‌های هوش مصنوعی مولد خود و  سایر ابزار‌های هوش مصنوعی که می‌توانند با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته شوند، اشاره کرده است.

مکس شرمز، موسس گروه NOYB در بیانیه‌ای گفت: دادگاه عالی اروپا پیش از این درباره این مسئله در سال ۲۰۲۱، حکم خود را داده است. دیوان عدالت اروپایی، روشن کرده که شرکت «متا»، در مسئله تبلیغات، هیچ حق مشروعی برای بهره برداری از حقوق کاربران برای حفاظت از داده‌ها، ندارد. با این حال، این شرکت تلاش می‌کند از استدلال‌های مشابه برای آموزش فناوری هوش مصنوعی نامشخص، استفاده کند. به نظر می‌رسد شرکت «متا» بار دیگر، احکام دادگاه عالی اروپا را نادیده گرفته است.

گروه NOYB از مقامات حفاظت از داده در اتریش، بلژیک، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، ایرلند، هلند، نروژ، لهستان و اسپانیا درخواست کرد که با توجه به قریب الوقوع بودن تغییرات حریم خصوصی شرکت «متا»، اقدام فوری انجام دهند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  صرفه‌جویی ارزی ۳ میلیارد دلاری با محصولات تولید باراول

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml