اخبار گوناگون مدارس

قدیری‌ابیانه: اصلاح‌طلبان می‌خواهند تحریم‌ها تشدید شود/ ظریف متن برجام را نخوانده بود/ مجیدحسینی: اصلاح‌طلب‌ها بانک ساختند اصولگرا‌ها مال/ ادبیات”تحریم نعمت است” کمر مردم را شکست

قدیری ابیانه: اصلاح‌طلبان می‌خواهند تحریم‌ها تشدید شود/ ظریف متن برجام را نخوانده بود/ مجید حسینی: اصلاح‌طلب‌ها مال ساختند اصولگرا‌ها بانک/ ادبیات
دیدارنیوزـ نسرین نیکنام: تنها یک هفته تا روز انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری یعنی هشتم تیر مانده است تا به امروز هم دو مناظره انتخاباتی از صدا و سیما با حضور همه کاندیدا‌ها برگزار شد و قرار است امشب (جمعه اول تیرماه) هم یک مناظره دیگر برگزار شود.

ویدیو مناظره جنجالی قدیری ابیانه و مجید حسینی را می‌توانید اینجا، یوتیوب و آپارات ببینید.

 

در ابتدای این مناظره یک پرسش به صورت مشترک از هر دو مهمان پرسیده شد و آنچه می‌خوانید پاسخ آن‌ها به این پرسش است.

 

قدیری ابیانه: اصلاح‌طلبان می‌خواهند تحریم‌ها تشدید شود/ ظریف متن برجام را نخوانده بود/ مجید حسینی: اصلاح‌طلب‌ها مال ساختند اصولگرا‌ها بانک/ ادبیات

محمدحسین قدیری ابیانه: همه کاندیدا‌هایی که در حال حاضر نامزد ریاست جمهوری هستند با تحریم‌ها مخالفند و اصولگرا‌ها و انقلابیون هم با آن مخالف هستند، اما اصلاح طلبان خواستار این بودند که تحریم‌ها را تشدید کنند؛ مهدی هاشمی در لندن زمانی که در دانشکاه آزاد بود تلاش می‌کرد که آمریکایی‌ها تحریم‌ها تشدید کنند.

البته پزشکیان ساده‌تر از بقیه آن‌ها است و مخالف تحریم‌ها است و موضوع قابل اهمیت این است که مذاکره باعث رفع تحریم‌ها نمی‌شود یعنی آمریکا دست از تحریم برنمی‌دارد و حتی آن را تشدید هم می‌کند. آقای روحانی ظریف که مدعی بودند زبان دنیا را می‌دانند و می‌توانستند تحریم‌ها را بردارند هم نتوانستند؛ آقای ظریف کند ضمانت برداشتن تحریم‌ها امضای وزیرامورخارجه آمریکا است در حالیکه امضای خود رئیس جمهور و کنگره آمریکا هم نمی‌تواند باعث رفع تحریم‌ها شود.

ظریف رفته بود برای رفع تحریم، ولی متن برجام نخوانده بود و اعلام کرد که تحریم‌ها برداشته شد، اما نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه مکانیزم ماشه را در برجام گذراندند. در زمان اوباما یک تحریم هم برداشته نشد، آن‌ها می‌خواستند وضع مردم بدتر شود و با رسانه‌های معاند و اپوزیسیون به دنبال این بودند که نظام را تغییر دهند، اما غافل از اینکه با مذاکره، تحریم‌ها برداشته نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  مشارکت در انتخابات مصداق کاملی از جهاد تبیین است

 

قدیری ابیانه: اصلاح‌طلبان می‌خواهند تحریم‌ها تشدید شود/ ظریف متن برجام را نخوانده بود/ مجید حسینی: اصلاح‌طلب‌ها مال ساختند اصولگرا‌ها بانک/ ادبیات
مجید حسینی: خوشحالم که دوستانی که تا دیروز تحریم را نعمت می‌دانستند حالا طرفدار رفع تحریم شدند و ادبیات “تحریم نعمت است” و کمر مردم را شکست.

یکی از دلایل رشد ۱۵۷ درصدی دلار همین تکرار مدام تحریم خوب و نعمت است بود، اما اگر با این تفکر مخالفید و آن را قبول ندارید پس دلیل تورم وحشتناک و گران شدن دلار و بعدم مسکن و تمام هزینه‌های زندگی مردم، مدیریت بد آقای رئیسی بوده و او زیر سوال می‌رود. چرا تحریم‌ها اثر داشت به خاطر اینکه شما اقتصاد لیبرال بانک محور مسکن محور را دوست دارید اصولگرا و اصلاح طلب‌ها نقش زیادی در شرایط اقتصادی کشور دارند، اصلاح طلب‌ها بانک ساختند و اصولگراها مال.

برای بهبود این وضعیت یا تصمیم بگیرید با آمریکا دعوا نکنید یا داخل درست کنید یعنی ارز ترجیحی برندارید، گران‌سازی نکنید و قیمت بنزین را آزاد نکنید. نمی‌توانید در سیاست خارجی آمریکا ستیز باشید در داخل آمریکا پسند. شرایط اقتصادی کنونی حاصل سیاست‌های غلط دولت‌هایی است که از این شرایط دفاع کردند.

در بین کاندیدا‌های ریاست جمهوری هیچ کدام از گران سازی دفاع نکرد و نگفت نه بنزین را گران نمی‌کنیم حالا هر کدام با ادبیات خودشان. ما در ایران ۹ میلیون گرسنه داریم و برای هیچ کس مهم نیست مگر امیرالمونین نگفت که اگر حتی یک نفر گرسنه باشد من خوابم نمی‌برد.


Source link

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml