مقالات مختلف

قابلیت بستن و آرشیو کردن خودکار تب‌های بلااستفاده در کروم

بسیاری از کاربران هنگام استفاده از مرورگر کروم، آنقدر برگه‌های بازشده دارند که هنگام وب‌گردی سردرگم می‌شوند. خوشبختانه گوگل قرار است راه‌حل خوبی برای این مشکل ارائه دهد. نام این ویژگی «Tab Declutter» است. با این ویژگی، نیازی نیست کاربران به صورت دستی همه تب‌ها را ببندند.

به گزارش 9t05Google، تغییرات کشف‌شده در کد کرومیوم نشان می‌دهد که ویژگی Tab Declutter بسیار کاربردی است.

با این ویژگی آرشیو خودکار و حذف برگه‌های بدون استفاده به‌مدت طولانی، فعال می‌شود؛ بنابراین هنگامی که این ویژگی را در کروم فعال کنید، برگه‌های بلااستفاده به‌طور خودکار بایگانی می‌شوند. خوشبختانه این ویژگی به این معنا نیست که برگه‌ها به‌طور کامل حذف می‌شوند؛ بلکه تنها آرشیو می‌شوند و به‌راحتی می‌توانید بعداً به آنها دسترسی داشته باشید. این ویژگی دو مزیت دارد؛ اول اینکه به تب‌های بلااستفاده نظم می‌دهد و دوم، سرعت کروم افزایش می‌یابد.

وقتی هم که صفحات بایگانی شدند، کاربر می‌تواند تعداد تب‌های بایگانی شده را ببیند و سپس تصمیم بگیرد که هرکدام از آنها را بازیابی یا برای همیشه حذف کند.

تاریخ احتمالی انتشار ویژگی «Tab Declutter» کروم

احتمالاً ویژگی Tab Declutter تا زمانی که کروم ۱۲۵ در ماه مه ۲۰۲۴ (اواسط اردیبهشت ۱۴۰۳) منتشر نشود، در مرورگر کروم اندروید و پی‌سی ظاهر نشود. البته این احتمال نیز وجود دارد که گوگل تصمیم بگیرد به‌طور کلی آن را منتشر نکند، حتی اگر به نظر ابزار کاربردی و مفیدی باشد.

درحال‌حاضر، کاربران می‌توانند با بازکردن برنامه Chrome و ضربه‌زدن روی کادر موجود در سمت راست نوار بالای مرورگر کروم، به‌صورت دستی برگه‌های باز و بدون استفاده خود را مدیریت کنند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  روایت های تلخ از عروس‌های داعش

کاربران می‌توانند با لمس علامت ضربدر موجود در سمت راست بالای هر برگه، آن را حذف کنند. اما بسته به تعداد برگه‌هایی که باز کرده‌اید، انجام این کار می‌تواند زمان‌بر باشد. درعوض، می‌توان روی منوی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و روی Close all Tabs ضربه بزنید. ابزار “Tab Declutter” تمامی این کار‌ها را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد.

منبع: دیجیاتو

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml