اقتصادی

فرآیند ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت تسهیل شده است

موحدی بک نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور در برنامه «جهان‌آرا» با بیان اینکه اعتراض طلافروشان که از دی ماه سال گذشته مطرح شده مربوط به مالیات نیست و آن‌ها تنها به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت معترض هستند گفت: برای ثبت اطلاعات طلافروشان در سامانه جامع تجارت در چند وقت اخیر تعامل بسیار خوبی بین سازمان امور مالیاتی کشور ، وزارت صمت و ستاد مبارزه با کالا و ارز صورت گرفته است.

وی افزود: این همکاری سه جانبه در راستای آن است که بتوانیم زحمت ذینفعان و مودیان در حوزه طلا که پیش از این ملزم بودند اطلاعات حساب خود را هم در سامانه مودیان و هم در سامانه جامع تجارت ثبت کنند کم کنیم و از حالا آن‌ها تنها در یک سامانه اطلاعات را ثبت می‌کنند.

موحدی بیان کرد: سازمان امور مالیاتی به حکم قانون فرآیندی را ترتیب داد که ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت و تایید آن مبنی بر ثبت اطلاعات باشد و مشکلی از لحاظ ثبت اطلاعات وجود نداشته باشد.

او گفت: برخی از از صناف این دغدغه را داشتند که اگر موجودی کالا را در سامانه ثبت کنند قطعا مشمول مالیات بر عایدی سرمایه می‌شوند که در این خصوص باید اعلام کنیم که صنف طلا و جواهر مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نخواهند بود.

موحدی اظهار کرد: قانون مالیات بر عایدی سرمایه مشمول اشخاص غیر تجاری می شود و حتی اشخاص غیرتجاری هم اگر بخواهند اطلاعات خودشان را در غالب صورتحساب الکترونیک ضبط کنند آنها هم مشمول مالیات عایدی طلا نخواهند بود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  از صادرات برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر استقبال می‌کنیم

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml