اخبار گوناگون مدارس

طراح سؤالات و تصحیح اوراق امتحانات نهایی برعهده وزارت آموزش و پرورش

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد طرح سؤالات امتحانات نهایی و تصحیح اوراق پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه برعهده وزارت آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ محسن زارعی, رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: طرح سوال و تصحیح اوراق امتحان نهایی را معلمان مدارس انجام می دهند.
وی گفت: هم اکنون در آزمون های سراسری سازمان ملی سنجش برای طرح سوال از معلمان کمک می گیرد یعنی متخصص ترین فرد معلمان هستند و معلمان این از این موضع استقبال می کنند.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: تاکنون ساز و کار اجرایی اینکار تعریف نشده است ولی اصل اینکار که برنامه ریزی و مدیریت اجرای آزمون های نهایی برعهده سازمان ملی سنجش است.
زارعی گفت: تصحیح اوراق امتحانات نهایی همانند سال گذشته به صورت الکترونیکی انجام می شود یعنی پاسخنامه دانش آموزان تصویر برداری و بارگذاری می شود و در اختیار معلمان سراسر کشور به غیر از دانش آموزان خودشان قرار می گیرد.
وی افزود: بدون اینکه هویت معلمان مشخص شود برگه پاسخنامه دانش آموزان دو بار کامل تصحیح و در صورت مغایرت بین دو مصحح , به مصحح سوم ارجاع داده می شود و اگر نمرات مغایرت زیادی داشته باشد دوباره پاسخنامه به چرخه تصحیح مجدد بر می گردد تا رفع مغایرت ها به طور کامل انجام شود.
زارعی افزود: مبنای تصحیح پاسخنامه های دانش آموزان نیز راهنمای تصحیح است که معلمان باید به آن توجه کنند.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش همچنین تاکید کرد:دانش آموزان و خانواده ها نگران نباشند ؛ طراحی آزمون نهایی فقط بر مبنای کتاب درسی است.
زارعی گفت: دانش آموزان برای آزمون نهایی نیازی نیست به کتاب های کمک درسی مراجعه کنند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  نخستین کانون تندرستی دانش‌آموزی در گیلان راه‌اندازیشد

 

 

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml