مقالات مختلف

طراحی سخت افزارهای مبتنی بر اینترنت اشیا جهت سامانه‌های هوشمند

محمد قیصری مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: طراحی و تولید سخت ‏افزار‌های متناسب با پروژه‏‌ها یکی از مهم‏ترین بخش‏‌های توسعه راهکار‌های مبتنی بر اینترنت اشیا است که به تخصص و مهارت ویژه ‏ای نیاز دارد. متخصصین شرکت ما با تکیه بر دانش فنی خود توانایی طراحی کلیه سخت افزار‌های مورد نیاز جهت پیاده‏ سازی پروژه‏‌های اینترنت اشیا و سامانه ‏های هوشمند در سطوح اجرایی مختلف را به صورت سفارشی سازی شده و منطبق با نیاز‌های خاص پروژه دارند. 

او افزود: طراحی سخت افزار در این شرکت با استفاده از تخصصی‌ترین نرم افزار‌ها و بر اساس استاندارد‌های طراحی در قالب دستگاه‏‌ها و نود‌های هوشمند صورت می‌گیرد. مهندسین این شرکت به دلیل استفاده از طراحی ماژولار؛ قابلیت توسعه و ارتقا سریع سخت افزار‌های تولید شده را به مشتریان ارائه می‏ دهند و جهت دستیابی به بهترین نتیجه، در مسیر طراحی سخت ‏افزار‌ها از کلیه تجارب خود در زمینه سیگنال‏‌های آنالوگ، دیجیتال، شبکه حسگرها، پردازنده ‏ها و ماژول‏‌های ارتباطی بیسیم و کابلی بهره می ‏گیرند.

از جمله خدمات این شرکت در حوزه طراحی سخت‏ افزار‌های هوشمند و مبتنی بر اینترنت اشیا:
شناسایی نیاز‌های سخت‏ افزاری هر پروژه
طراحی مدار دستگاه‌ها و انتخاب قطعات
طراحی شماتیک و PCB
مونتاژ نمونه ‏های اولیه
تست و اعتبارسنجی طراحی
طراحی صنعتی دستگاه‏ ها
طراحی دستگاه‏‌های مبتنی بر پروتکل‏‌های ارتباطی مختلف
توسعه FIRMWARE دستگاه‌ها

قیصری بیان کرد: پلتفرم‏‌های نرم‏ افزاری، قلب راهکار‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا هستند. این پلتفرم‌ها قابلیت اتصال دستگاه‏‌ها به زیرساخت ابری را ایجاد می ‏نمایند و امکان کنترل و مدیریت دستگاه‏‌ها و شبکه را از طریق دشبورد‌های مدیریتی به صورت از راه دور فراهم می‌آورند. در همین راستا، شرکت هوشمندگار با ارائه خدمات توسعه پلتفرم‏‌های نرم افزاری و اپلیکیشن‌های کاربردی به صورت سفارشی سازی شده ویژه صنایع و سازمان‌های مختلف، این بخش از نیازمندی‌های سامانه‌های هوشمند و مبتنی بر اینترنت اشیا را نیز پوشش داده است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  پاوربانک ۱۰ هزار میلی‌آمپر‌ساعتی جدید سامسونگ رونماییشد

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml