اخبار گوناگون مدارس

صحرایی: پروژه مهر مظهر مدیریت تحول‌گرا، نوگرا و ایده‌گرا است

سالن اجتماعات شهدای خدمت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با ظرفیت ۱۱۰ نفر با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

 

تلاش همه مدیران جهت تحقق مهری شاد و با‌نشاط ‌برای آینده‌سازان ایرانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ وزير آموزش‌وپرورش در نشست مشترک شورای راهبردی و روسای مناطق ۱۹ گانه شهر تهران گفت: قیام خونین سومین پیشوای شیعیان جهان در پس غبار قرن‌ها هنوز رنگ و بوی تازه دارد. واقعه عاشورا کامل‌ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق علیه باطل است که آثار آن در تمام ابعاد تاریخ شیعه و زندگی آزادگان و آزاداندیشان جهان مشهود است.

‌رضامراد صحرایی افزود: واقعه عاشورا یک رویداد ساده نیست، یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است. فرصتی ارزشمند برای آموختن مهم‌ترین درس عزت، ستم ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اسلامی‌است و ماه محرم، فرصتی است برای تجدید عهد با آرمان‌های امام حسین (ع) و یاران وفادارش در این ماه، دل‌های ما با یاد و خاطره شهدای کربلا پیوند می‌خورد و اشک‌های ما به نشانه عشق و ارادت به اهل بیت جاری می‌شود. امید است که عزاداری‌های شما در این ماه مورد قبول درگاه الهی قرار گیرد و خداوند همه ما را در مسیر حق و عدالت ثابت‌قدم نگه داشته و ما را در پیروی از اهل بیت (ع) یاری کند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: پروژه مهر یک رخداد ملی، فرهنگی و اجتماعی در سطح کشور است و از شما مدیران انتظار می‌رود با قدرت و قوت در مسیر حرکت کرده و مهری شاد و با نشاط را برای آینده‌سازان ایران قوی رقم بزنید.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  این میوه سه سوته یبوست را درمان می کند!

صحرایی در این جلسه با بیان اینکه از افتخارات ما در دولت شهیدجمهور، اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین به عنوان یک میثاق ملی و ارائه نقشه راه سند و … است، از مدیران قدردانی و تشکر کرد.

وی افزود: پروژه مهر یکی از فعالیت‌های مهم وزارت آموزش و پرورش است که هر ساله در ابتدای سال تحصیلی در کشور برگزار می‌شود چراکه پروژه مهر، یک طرح ملی و سرآغاز تحولی نوین در نگرش به نظام تعلیم و تربیت است. تلاش و هدف از اجرای این پروژه، آمادگی کامل مدارس و شناسایی مشکلات و تنگنا‌ها و همکاری و همدلی به‌منظور اتخاذ تصمیمات موثر برای رفع کردن آنها است. این پروژه می‌تواند مظهر مدیریت تحول‌گرا، نوگرا و ایده‌گرا باشد و با پیش‌بینی‌های اصولی و منطقی که در آن انجام می‌شود، می‌توان میزان موانع و آسیب‌ها را کاهش داد. در واقع می‌توان پروژه مهر را مهم‌ترین کار آموزش و پرورش دانست چراکه این پروژه نماد برنامه‌ریزی، سازماندهی، هماهنگی، راهبری و ارزشیابی در راستای حداکثر کارآیی و اثر‌بخشی است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هدف اصلی پروژه مهر خلق مدرسه‌ای شاداب و مهرماهی بانشاط و ماندگار برای دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی است. پروژه مهر نماد برنامه‌ریزی، سازماندهی، هماهنگی، راهبری و ارزشیابی در راستای حداکثر کارآیی و اثربخشی است.

وی با بیان اینکه پروژه مهر نماد همدلی، هم‌افزایی، تحول، مدیریت کارآمد و هدفمند در راستای رسیدن به اهداف نظام تعلیم و تربیت است، گفت: با توجه به تغییر تقویم زمانی برخی کارها، هماهنگی خوبی از جمله در سنجش نوآموزان، برگزاری آزمون‌های استخدامی و اعلام به‌موقع نتایج آزمون ابتدایی و… انجام شده است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  مدیران ستادی، استانی و منطقه‌ای آموزش و پرورش حق تاسیس مدرسهغیرانتفاعی ندارند

صحرایی بر ساماندهی مطلوب نیروی انسانی، ثبت‌نام و ثبت به‌موقع اطلاعات در سیدا، ثبت‌نام کتاب‌های درسی، هدایت تحصیلی، تصحیح اوراق آزمون نهایی پایه دهم و یازدهم، تکریم ارباب رجوع، مدیریت محدوده‌های جغرافیایی برای ثبت‌نام، نظارت بر سرویس دانش‌آموزی، نظارت بر کیفیت لباس فرم با رنگ‌های شاد، اردو‌های تابستانی تاکید کرد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml