فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
اخبار گوناگون مدارس

شائبه‌ امنیت نسخه قدیم شبکه دانش‌آموزی | چرا پیام «شاد مضر است» به مخاطبان ارسال شد؟

به گزارش مدارس، تیم رسانه‌ای شبکه «شاد» درباره پیامی که از امروز به هنگام باز کردن این برنامه برای برخی کاربران ارسال شده بود، مبنی بر اینکه «این برنامه مضر شناسایی شده است» توضیحاتی ارائه کرد.

در اطلاعیه‌ای که از سوی تیم رسانه‌ای شاد منتشر شده، آمده است:

«حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران، اولویت اصلی تیم توسعه‌دهنده شاد است. شاد همواره با حداکثر دقت و تعهد، به حفظ اطلاعات و داده‌های کاربران می‌پردازد و دائماً سعی در بهبود فرآیندهای امنیتی خود دارد.

اخیرا، برخی از کاربرانی که از نسخه 3.0.0 شاد استفاده می‌کنند با یک هشدار امنیتی از سوی گوگل پلی روبرو شده‌اند که شاد را به عنوان یک برنامه مضر شناسایی کرده است. تیم توسعه‌دهنده شاد جهت رفع هرگونه نگرانی از سوی کاربران، این مساله را به‌طور جدی مورد بررسی قرار داده است.

متاسفانه دلیل ارسال این هشدار از سوی گوگل پلی تاکنون مشخص نشده و احتمالاً گزارشات نادرست و شیطنت‌هایی از سوی برخی افراد، باعث ایجاد این هشدار شده‌ است.

لازم به ذکر است نسخه جدید و بهبود یافته اپلیکیشن شاد با شروع سال تحصیلی جدید در دسترس مخاطبان گرامی قرار گرفته است و کاربران با بروزرسانی برنامه، می‌توانند بدون دریافت هشدار امنیتی از سوی توزیع‌کنندگان، به سرویس‌های جدید و طراحی متفاوت شاد دسترسی داشته باشند.

توصیه ما به کاربران این است که جدیدترین نسخه اپلیکیشن شاد یعنی نسخه 3.5.5 را از منابع معتبر مانند سایت رسمی شاد به آدرس Shad.ir، کافه بازار یا مایکت دریافت و نصب کنند.»

به گزارش ایسنا، طی امروز برخی کاربران شبکه “شاد” اعلام کردند که به هنگام باز کردن این برنامه بر روی دستگاه الکترونیکی خود با پیام “این برنامه مضر شناسایی شده است” مواجه شده‌اند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  آغوش باز مدارس کردستان به روی دانش‌آموزان

همچنین در ذیل این پیام، توضیح آورده شده بود که «این برنامه در تلاش است از داده‌های شخصی شما مانند پیامک‌ها، عکس‌ها، صورت‌های ضبط شده و یا سابقه تماس شما جاسوسی کند».

با این حال تیم رسانه‌ای شاد طی این اطلاعیه‌ اعلام کرده است که دلیل ارسال این هشدار از سوی گوگل پلی تاکنون مشخص نشده و احتمالاً گزارشات نادرست و شیطنت‌هایی از سوی برخی افراد، باعث ایجاد این هشدار شده‌ است.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml