علمی فرهنگی

سیمای انتخابات راوی «حماسه حضور در روز انتخاب»

دوربین‌های شبکه‌های سیما در تهران به همت مرکز تولید و فنی سیما با استقرار در حسینیه امام خمینی (ره)، مصلی، مسجد قدس پیروزی، مسجد جامع ابوذر محلاتی، مسجد لرزاده میدان خراسان، حسینیه ارشاد، مسجد النبی (ص) نارمک، مسجد نظام مافی صادقیه، مسجد حضرت رسول (ص) نازی آباد، مسجد امام سجاد (ع) ورامین، بیمارستان خانواده، امام صالح (ع)، وزارت کشور، حرم عبدالعظیم (ع) شهر ری، استادیوم شیرودی، مسجد ارشاد شهر ری، بهشت زهرا (س)، مسجد جامع لویزان، مسجد بلال صدا و سیما، مسجد امام صادق (ع) صادقیه و مسجد جامع شهریار حماسه حضور مردم را به تصویر می‌کشند.

علاوه بر پوشش ویژه رسانه‌ای حماسه حضور مردم در استان تهران، همچنین قاب‌هایی ماندگار از حضور با شکوه مردم در شعب رای گیری مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها نیز در شبکه‌های سیما به تصویر کشیده خواهد شد.در ادامه به شرح برنامه‌های شبکه‌های سیما و حضور میدانی گروه‌های برنامه ساز در محل اخذ آراء پرداخته شده است:

انتخابات پرشوری دیگر در کنار ملت ایران از آنتن شبکه یک سیما

در راستای همراهی و آگاهی مخاطبان از حضور حداکثری مردم کشور در انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری، شبکه یک سیما از آنتن زنده از ابتدایی‌ترین ساعات شروع انتخابات در کشور راس ساعت ۷:۳۰ تصاویر و صحنه‌های حضور پرشور ملت ایران را از قاب برنامه «ایران عزیز» به تصویر می‌کشد.

این برنامه با حضور مجریان شبکه یک سیما از جمله مجید یراق بان، رحمان نظام السلامی، مهدی آقابیگی، پژمان کریمی، فرشته رضاپور، ندا ملکی و مریم قاسمی پخش خواهد شد.

گفتنی است ویژه برنامه «ایران عزیز» جهت پوشش حضور ملت ایران در تهران و شهر‌های مختلف ایران در ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴، بعد از خبر ۱۴ تا ساعت ۲۱ و بعد از خبر ۲۱ تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت.

«ایام» شبکه دو در روز انتخابات

شبکه دو با دو برنامه «ایام» و «زمانه» از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ به انعکاس حضور مردم در روز رای گیری به پوشش انتخابات ریاست جمهوری می‌پردازد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  سینما بیش از ۵۰ میلیارد تومان فروخت

روز انتخابات در شبکه سه

ویژه برنامه انتخابات شبکه سه از ساعت ۷:۰۰ تا پایان رای گیری، ارتباط مستقیم با شعب اخذ رای گیری دارد. دوربین‌های شبکه سه با حضور در مسجد نظام مافی جنت آباد، مسجد النبی هفت حوض و بهشت زهرای تهران حماسه حضور مردم را در روز جمعه ۸ تیر ماه روایت می‌کنند.

شبکه چهار در روز انتخابات

ویژه برنامه انتخابات شبکه چهار به صورت زنده از ساعت ۸ تا ۲۲ با ارتباط مستقیم با مراکز رای گیری به انعکاس حضور مردم می‌پردازد.

«نسیم آرا»‌ شبکه نسیم در روز انتخابات

برنامه «نسیم آرا» به صورت زنده در روز جمعه ۸ تیر با انعکاس حضور مردم در انتخابات روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

انتخابات در شبکه آموزش

آنتن شبکه آموزش بخش‌هایی از حضور مردم در انتخابات را به صورت زنده پوشش می‌دهد.

شبکه قرآن و معارف سیما در روز انتخابات

ویژه برنامه انتخابات شبکه قرآن و معارف سیما با برقراری ارتباط زنده با شعب رای گیری روز جمعه در دو بخش در ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ و ساعت ۲۱ تا ۲۳ پخش می‌شود.

برنامه گفت‌وگو محور «آرمان» در روز پنجشنبه ۷ تیر با حضور حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حدود ساعت ۲۱ با موضوع بررسی ابعاد مختلف انتخابات از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

پایتخت همدلی قاب ماندگار چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شبکه تهران

«پایتخت همدلی» عنوان ویژه برنامه زنده شبکه تهران سیما، برای به تصویر کشیدن همدلی و حضور مردم پایتخت و سراسر ایران در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است که از قاب شبکه پایتخت تماشایی می‌شود.
برنامه زنده «پایتخت همدلی» در دو نوبت پنج شنبه ۷ تیرماه از ساعت ۲۲ شروع و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت. این برنامه به همت گروه اجتماعی به صورت زنده و مستقیم با اجرای جمعی از مجریان برنامه «سلام تهران» (ابوالفضل اینانلو، صاحبه عظیمی، هومن ستوده، محمدرضا سلمانی) روی آنتن می‌رود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  نشان عالی خورشید به «ارد عطارپور» اهدا شد

 این ویژه برنامه میزبان چهره‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، ورزشی و… خواهد بود که پیرامون موضوع انتخابات گفتگو می‌نمایند. اجرای ترانه‌های حماسی و ملی یکی از بخش‌های تماشایی این برنامه است.

اما ویژه برنامه «پایتخت همدلی» روز جمعه ۸ تیر ماه همزمان با آغاز برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۷:۳۰ صبح آغاز خواهد شد و در بخش‌ها و زمان‌های متنوع تا پایان ساعت رای گیری روی آنتن می‌رود.

شبکه تهران با استقرار دو پایگاه تلویزیونی در آستان مقدس امامزاده حسن (ع) محله فلاح و مسجد جامع فاطمه الزهراء (س) در شهر ری، حضور پر شور مردم ولایتمدار شهر تهران را در پای صندوق‌های رای تصویر به می‌کشد.

زینب پورابراهیم، هومن ستوده، مرتضی پرنیان، ابوالفضل اینانلو و آزاده آل ایوب مجریان شبکه تهران مستقر در پایگاه امامزاده حسن (ع) و فربد شکرایی و یاسین خوشامد زهی دو مجری مستقر در پایگاه مسجد جامع فاطمه زهرا (س) هستند که در این دو پایگاه میزبان چهره‌های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و دیگر اقشار مختلف جامعه خواهند بود که گفتگو‌ها و گزارش‌های متنوعی را برای مخاطبان به تصویر می‌کشند.

حضور خاله نرگس و عروسک‌های رنگین کمانی ها، اجرای گروه سرود، مسابقه و… از دیگر بخش‌های تماشایی این برنامه است که در فواصل زمانی مختلف تماشایی می‌شود.

بخش دیگر برنامه «پایتخت همدلی» با اجرای حسین مولایی از استودیو پخش شبکه تهران سیما روی آنتن می‌رود. این برنامه ضمن گفتگو با میهمان‌های مختلف به صورت حضوری و تلفنی، با هدف برقراری ارتباط زنده با عوامل برنامه «پایتخت همدلی» در سطح استان تهران از استودیوی پخش شبکه تهران سیما روی آنتن می‌رود.

همچنین قرار است در روز جمعه برای انعکاس حال و هوای انتخاباتی استان تهران، ارتباط‌های متعدد و زنده با سطح استان تهران و شهرستان‌های استان مثل ورامین، قرچک و پیشوا، شهریار، پردیس، و … برقرار شود.

تیم گزارشی «در شهر» و «در استان» با حضور در شهرستان‌های استان تهران و محله‌های مختلف شهر تهران گزارش‌های ویژه‌ای را در روز انتخابات به صورت زنده و مستقیم تقدیم نگاه مخاطبان خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  در نشست مهم رئیس پاویون ایران با رئیس شصتمین دوسالانه هنرونیز چه گذشت؟ + فیلم

«آرمان ملت» شبکه افق در روز انتخابات

برنامه «آرمان ملت» از ساعت ۰۷:۳۰ تا ۲۴ به پوشش زنده انتخابات می‌پردازد. مجریان این برنامه آرام غفاریان، محمدرضا باقری، زهرا اعظمی و علیرضا مهرانفر با سه تیم اعزامی روی آنتن می‌رود.

شبکه سلامت و روز انتخابات

برنامه «مثبت سلامت» به صورت زنده ساعت ۹:۳۰ تا پایان رای گیری، حضور مردم را در روز رای گیری در قاب شبکه سلامت پوشش می‌دهد.

ارتباط زنده شبکه ورزش با ورزشگاه شیرودی

شبکه ورزش با پخش زنده از ورزشگاه شیرودی میعادگاه ورزشکاران و حضور قهرمانان و وزیر ورزش برای شرکت در انتخابات با مخاطبان خود همراه است.

«پای کار ایران» شبکه امید در روز انتخابات

برنامه «پای کار ایران» از ساعت ۹ تا ۲۳ به صورت زنده از شبکه امید پخش می‌شود.

همچنین شبکه کودک نیز با میزبانی نوید و دوستانش و احسان، حضور مردم در پای صندوق‌های رای را به تصویر می‌کشد.

«انتخاب ایرانی» در شبکه جام جم

ویژه برنامه «انتخاب ایرانی» به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه هشتم تیرماه از ساعت ۷ صبح به وقت تهران پخش خواهد شد. این برنامه که با اجرای مازیار قاسمی گودرزی، شمیم علیزاده، مریم هدیه لو و میلاد شیران روانه آنتن می‌شود، میزبان معاونان و مدیران عالی رتبه وزارت امور خارجه خواهد بود.

گفتگوی زنده با سفرا و کنسولگری‌های ایران، برقراری ارتباط با حوزه‌ها و شعب اخذ رای در خارج از کشور، پخش پیام‌ها و نقطه نظرات انتخاباتی مهاجران ایرانی، پوشش تصویری از اقوام و اقلیت ها، نمایش حضور و حماسه آفرینی مردم استان‌ها و شهر‌های مختلف در شعب اخذ رای، پخش نماهنگ، میان برنامه، اجرای موسیقی حماسی از جمله برنامه ریزی‌های این شبکه است که به نمایش درخواهد آمد.

همچنین میان برنامه‌های انتخاباتی در روز جمعه ۸ تیر روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml