اخبار گوناگون مدارس

سرانه مدارس دولتی باید افزایش یابد

سرانه مدارس دولتی باید افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر آموزش و پرورش، در نشست با اعضای مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: تلاش داریم از این به بعد مدارس به سبک معماری ایرانی اسلامی ساخته شوند و همچنین در راستای افزایش کیفیت خدمات به دانش‌آموزان، سرانه مدارس دولتی نیز باید افزایش یابد.
رضامراد صحرایی تأکید کرد: امروز دانشگاه فرهنگیان، پردیس اختصاصی تربیت مربی پرورشی دارد که سال گذشته ۴۰۰ دانشجو جذب کرده و امسال نیز ۸۰۰ دانشجو جذب خواهد کرد.
وی با اشاره به برگزاری کنکور اختصاصی تربیت معلم برای اولین بار افزود: امسال طبق آیین‌نامه، استعداد‌های برتر دانش‌آموزی می‌توانند معلم شوند و بر این اساس، سه هزار استعداد برتر ملی می‌توانند بدون آزمون بر اساس آیین‌نامه وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: به زودی الگوی معماری ایرانی اسلامی در ساخت مدارس اجرا خواهد شد؛ همچنین بعد از تصویب نقشه راه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ماده واحده آن نیز به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.
صحرایی یادآور شد: سند ملی آموزش به معلمان در دانشگاه فرهنگیان پیگیری خواهد شد و در همین راستا آیین‌نامه مسیر رشد معلمی در حال پیگیری است و دستورالعمل مدرسه در تراز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصویب خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  آغاز نمایشگاه نوشت‌افزار از ۲۰ شهریور
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml