مقالات مختلف

سامسونگ ماه آینده خبر بسیار مهمی اعلام می‌کند

سامسونگ فاندری ۱۲ ژوئن ۲۰۲۴ (۲۳ خرداد ۱۴۰۳) در سیلیکون ولی آمریکا مجمع سالانه‌ SAFE Forum خود را برگزار می‌کند. انتظار می‌رود غول کره‌ای در آن رویداد برنامه‌های خود را برای تولید انبوه پردازنده‌های یک نانومتری و دو نانومتری اعلام کند.

 طبق گزارش منتشرشده، سامسونگ قصد دارد تولید تراشه‌های یک نانومتری خود را یک سال جلو بیندازد. پیش‌بینی می‌شد تولید این تراشه‌ها در سال ۲۰۲۷ آغاز شود، اما به‌نظر می‌رسد سامسونگ تصمیم گرفته است برنامه‌های خود را در سال ۲۰۲۶ شروع کند.

سامسونگ در تلاش بوده است تا در زمینه‌ تولید نیمه‌رسانا‌ها از رقیب خود یعنی TSMC پیشی بگیرد؛ اما برنامه‌های این شرکت تاکنون نتیجه نداده است. به دلیل مشکلات گرمایشی و راندمانی در پردازنده‌های چهار و پنج نانومتری سامسونگ، کوالکام برای بیشتر پردازنده‌های خود به TSMC روی آورده است.

سامسونگ با استفاده از معماری ترانزیستور Gate All Around (GAA) در فرآیند سه نانومتری، انتظار داشت مشکلات گرمایشی و راندمانی را حل کند. این شرکت در سال ۲۰۲۲ تولید انبوه تراشه‌های سه نانومتری را آغاز کرد، اما به دلیل مشکلات مربوط به راندمان، نتوانست مشتری بزرگی برای پردازنده‌های خود پیدا کند.

TSMC از همان معماری ترانزیستور GAA در فرایند دو نانومتری خود استفاده می‌کند. TSMC حتی با افزایش سه برابری ظرفیت تولید نیز نمی‌تواند تمام سفارشات تراشه‌ی مشتریان خود را برآورده کند.

انتظار می‌رود Exynos W۱۰۰۰ سامسونگ اولین پردازنده‌ای باشد که با استفاده از فرایند سه نانومتری Samsung Foundry تولید می‌شود. این تراشه به احتمال زیاد در ساعت هوشمند سامسونگ مدل گلکسی واچ ۷ استفاده خواهد شد.

منبع: زومیت 

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  اولین تصاویر واقعی پیکسل ۹ پرو لو رفت
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml