فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
سامانه ها

سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

لینک مستقیم ورود به سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

مشمولین قانون طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان می توانند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی و از طریق سامانه tarhplus.behdasht.gov.ir به انجام برسانند.

معرفی سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

پس از ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت و پیش از آغاز ثبت نام، می بایست فایلی را که حاوی دستورالعمل های ثبت نام شامل شرایط عمومی و اختصاصی، مراحل نام نویسی و به کارگیری، مدارک مورد نیاز، مدت زمان انجام طرح و… می باشد را دریافت و به دقت مطالعه نمایید. مطالعه این دفترچه به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در ادامه مراحل و به کارگیری داوطلبان، اکیدا توصیه می گردد.

فارغ التحصیلان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی که مشمول طرح اجباری نیروی انسانی هستند، بایستی در موعد تعیین شده آمادگی خود را مبنی بر گذراندن آن اعلام کنند. ثبت نام در طرح قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان به صورت اینترنتی و از طریق سامانه تامین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت به آدرس tarhplus.behdasht.gov.ir صورت می گیرد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ورود به سامانه سخا حوزه علمیه |service.csis.ir

این سایت که با عنوان سامانه رشد وزارت بهداشت نیز از آن یاد می شود، با هدف ثبت نام غیرحضوری مشمولان طرح خدمت نیروی انسانی این وزارت خانه راه اندازی شده است که خدمات متنوعی در این راستا به افراد ارائه می دهد.

 • شماره 1: با کلیک بر روی گزینه “نسخه جدید سامانه – سامانه طرح +” می توانید به امکانات سایت در شکل جدیدتری دسترسی یابید. یکی از ویژگی های خوب این سامانه، طراحی آن در قالب برنامه های گوشی تلفن همراه می باشد که لینک دانلود نرم افزار آن در قسمت شماره 1 تعبیه شده است.
 • شماره 2: دانش آموختگان رشته های پیراپزشکی دارای طرح، باید در قسمت “ثبت نام مشمولین غیرپزشک و غیردندانپزشک عمومی” اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود انجام دهند. همچنین برای اطلاع از شرایط، ویرایش مشخصات، پیگیری و مشاهده وضعیت نام نویسی می توانید به همین بخش مراجعه نمایید.
 • شماره 3: کلید “ثبت نام مشمولین پزشک و دندانپزشک عمومی” منحصرا جهت نام نویسی فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و دندان پزشکی عمومی می باشد. البته تمامی نکات پیرامون این طرح اعم از زمان بندی دوره ها، شرایط، دانشگاه های اعزام کننده، ویرایش فرم اطلاعات و پیگیری وضعیت خود نیز در قسمت شماره 3 سامانه رشد درج شده است.
 • شماره 4: دانش آموختگان مرد رشته های پزشکی و پیراپزشکی که قصد دارند دوره خدمت سربازی خود را تحت عنوان پیام آور بهداشت طی کنند، باید از طریق فشردن دکمه “ثبت نام پیام آوران بهداشت” اعلام آمادگی نمایند.
 • شماره 5: داوطلبانی که شرایط معافیت از طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت را دارند، بایستی با مراجعه به بخش “ثبت نام دریافت گواهی پایان خدمات یا معافیت” نام نویسی خود را به انجام برسانند.
 • شماره 6: در صورت داشتن هر گونه شکایت و یا نارضایتی از مراحل جذب، می توانید از طریق گزینه “پرسش و پاسخ و ثبت شکایت” موضوع مربوطه را مطرح نمایید.
 • شماره 7: در بخش “نظرسنجی خدمات سایت” از شما سوالاتی اعم از میزان سرعت و دقت عملکرد سامانه و کیفیت خدمات ارائه شده پرسیده می شود و همچنین می توانید در کادر مربوطه، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را ارسال نمایید. با شرکت در این نظرسنجی به بهبود امکانات عرضه شده کمک شایانی خواهید کرد.
 • شماره 8: با وارد کردن “کد اصالت” خود در این بخش، می توانید اصالت مدارک ثبت شده در این سامانه را رویت کنید.
پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ورود به سامانه ثنا | sana.adliran.ir

نکته: دانش آموختگان رشته های دارای طرح اجباری، تنها سه ماه پس از فراغت از تحصیل خود فرصت ثبت نام دارند و در صورت عدم نام نویسی به موقع، مشمول 3 تا 6 ماه اضافه خدمت در مناطق محروم (بر اساس رای دانشگاه) خواهند شد.

نحوه ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد

در صفحه نخست سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت به نشانی اینترنتی tarhplus.behdasht.gov.ir گزینه های مختلفی قرار دارد که باید با توجه به رشته تحصیلی خود، یکی از لینک های مربوطه را انتخاب نمایید. با کلیک بر روی هر یک از کلید های معرفی شده در بخش قبل، به صفحه نام نویسی آن ها هدایت می شوید که هر کدام خدماتی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. در ادامه مطلب، یک نمونه از ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت که مربوط به نام نویسی مشمولان غیرپزشک و غیردندانپزشک است، توضیح داده ایم.

 • پس از ورود به سایت tarhplus.behdasht.gov.ir، بر روی گزینه “ثبت نام مشمولین غیرپزشک و دندانپزشک عمومی” کلیک نمایید.

 

 • سپس گزینه “ثبت نام” را انتخاب نمایید.

 

 • در قدم بعدی جهت ثبت نام در سامانه، گزینه “عضو شوید” را بفشارید.

 

 • در قدم بعدی کد ملی و شماره همراه خود را وارد نموده و بر روی “ادامه” کلیک نمایید. سپس کد ارسال شده به تلفن همراه خود را در فیلد نمایان شده وارد نمایید تا ثبت نام شما در سامانه رشد تکمیل گردد.

 

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نامی در سامانه رشد وزارت بهداشت

داوطلبانی که بنا به هر دلیلی اطلاعات خود را به اشتباه وارد کرده اند، می توانند در مرحله دوم از طریق بخش ویرایش ثبت نام نسبت به اصلاح اشکالات به وجود آمده اقدام کنند. برای انجام این امر باید بر روی عبارت “ویرایش ثبت نام” کلیک نمایید و سپس  با وارد نمودن کد ملی و رمز عبور وارد سامانه شوید و اقدام به اصلاح اطلاعات نمایید.

نحوه پیگیری و مشاهده وضعیت طرح وزارت بهداشت

پس از فرا رسیدن نوبت داوطلب، محل خدمت پیش بینی شده تعیین می گردد و پیامکی جهت ثبت آن در سامانه برای وی ارسال می شود. پس از دریافت پیامک، متقاضی باید به سامانه مراجعه کرده و از قسمت “پیگیری و مشاهده وضعیت” موافقت خود را با محل به کارگیری و تعهدات مشخص شده اعلام نماید. این امکان با وارد نمودن کد رهگیری و کلیک روی عبارت “مشاهده وضعیت” مهیا می باشد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ورود به سایت نماد | namad.medu.ir

مشاهده وضعیت صف انتظار

داوطلبان از طریق این بخش و وارد نمودن اطلاعاتی نظیر دوره های فعال و رشته شغلی خود، می توانند وضعیت خود را در صف انتظار مشاهده نمایند. در صورتی که متقاضی بیش از 4 ماه (به صورت مداوم) در صف انتظار شروع طرح باشد و دانشگاه امکان به کارگیری وی را در هیچ یک از واحدهای تحت نظارت خود نداشته باشد، مازاد بر نیاز تلقی می گردد. در این بخش می توانید با فعال نمودن گزینه “صرفا مشاهده محل های دارای نیاز فوری” لیست مربوط به محل های مربوطه را مشاهده کنید.

نکته: توجه داشته باشید این مدت زمان در صورتی قابل قبول است که داوطلب بومی یکی از شهرستان های تابع دانشگاه مورد نظر باشد. پس از اتمام دوره 4 ماهه و در صورت عدم به کارگیری، متقاضی می تواند نسبت به اخذ معافیت مازاد بر نیاز اقدام نماید. مشاهده صف انتظار رسیدگی به درخواست ها به تفکیک دوره های فعال و رشته شغلی امکان پذیر می باشد.

جهت بهره مندی از امکانات فوق در سامانه رشد، به کد رهگیری صادر شده از سوی سامانه که در زمان ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت دریافت کرده اید، نیاز دارید. در صورت فراموشی این کد می توانید با استفاده از گزینه “کد رهگیری خود را فراموش کرده ام” که در بخش های “ویرایش ثبت نام” و “پیگیری و مشاهده وضعیت” تعبیه شده است، کد مذکور را مجددا دریافت کنید.

سوالات متداول

1- آدرس سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت چیست؟

نشانی این سامانه tarhplus.behdasht.gov.ir می باشد.

2- سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت دارای چه بخش های است؟

شامل بخش های ثبت نام مشمولین غیرپزشک و غیردندانپزشک عمومی، ثبت نام مشمولین پزشک و دندانپزشک عمومی، ثبت نام پیام آوران بهداشت و ثبت نام دریافت گواهی پایان خدمات یا معافیت از قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان می باشد.

3- آیا در سامانه مذکور امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند از طریق بخش ویرایش اطلاعات و با وارد نمودن کد رهگیری و کد ملی خود نسبت به این امر اقدام نمایند.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml