مقالات مختلف

ساخت نسل جدید پهپادهای کشاورزی با فناوری نوین

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

هادی شریفیان مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان حوزه کشاورزی و پهپادی گفت: پهپاد مه پاش گرمایی با استفاده از جدیدترین فناوری ها بر فراز مزرعه یا باغ به پرواز در می آید و هاله ای از مه گرم ایجاد می‌کند. مه ایجاد شده کارکردهای فراوانی دارد که مهمترین آن ها جلوگیری از سرمازدگی باغ های میوه به ویژه پسته٬ سیب و مرکبات در فصل سرما و مبارزه با پشه٬ شته٬ مگس سفید و دیگر حشرات است.

او افزود: ذرات تشکیل دهنده مه بسیار کوچک هستند و به طور میانگین ۵ تا ۲۰ میکرون قطر دارند. این کوچکی باعث می‌شود تا با یک مخزن کوچک امکان ایجاد مه بر فراز باغ ها٬ جنگل‌ها و مزارع بزرگ فراهم شود. پهپاد ۲ کاره سیرنگ علاوه بر سمپاشی قادر به جامد پاشی هم است. بذر پاشی و کودپاشی از مهمترین کارکردهای این پهپاد ۲ کاره است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: پلتفرم طراحی شده این شرکت یک اپلیکیشن جامع خدمات کشاورزی است که تمامی درخواست ها و نیازهای کشاورزان از آماده سازی زمین تا برداشت و فروش محصول را پشتیبانی می‌کند. با استفاده از نقشه های ماهواره ای زمان دقیق کشت پیش بینی می‌شود. با توجه به آب و هوای اقلیم منطقه برنامه کشت ارائه می‌شود. نهاده ها و ادوات مورد نیاز جهت کاشت از طریق آن در دسترس قرار می گیرند.

شریفیان اظهار کرد: این پلتفرم در مرحله داشت٬ امکانات هواشناسی و خدمات پهپادی به کشاورز و در مدیریت مزرعه کمک می‌کند. با استفاده از آنالیز نقشه های حرارتی زمان بندی برداشت محصول اعلام می‌شود. به کمک این پلتفرم کشاورز می‌تواند در فروشگاه مجازی شخصی خود و بدون واسطه محصول خود را به منصفانه ترین قیمت بفروشد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  همکاری اپل با بایدو/ هوش مصنوعی چینی جایگزین گوگلمی‌شود

تمامی این خدمات توسط فعالان بخش خصوصی عرضه می‌شوند.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml