مدارس تیزهوشان

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

یکی از اهداف برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان شناسایی دانش آموزان با استعداد و پرتلاش است که صلاحیت لازم جهت تحصیل در این مدارس را دارا هستند. از این رو دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم را دارند، بایستی از تاریخ دقیق انجام آن باخبر باشند.

همزمان با شروع فرآیند نام نویسی، دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در دسترس داوطلبان قرار می گیرد که زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم و نهم از طریق دفترچه یا طی اطلاعیه ای منتشر می گردد. لازم به ذکر است که امکان تمدید بازه زمانی نام نویسی این آزمون نیز وجود دارد که جزئیات بیشتر در خصوص زمان و همچنین نحوه ثبت نام تیزهوشان پایه هفتم و دهم در ادامه مقاله ذکر شده است.

✅ لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

دانش آموزان بایستی در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان، شماره پیگیری را از سامانه نام نویسی دریافت کنند و آن را برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1403 -1404

آزمون تیزهوشان برای هر دو دوره ششم به هفتم و نهم به دهم هر ساله برگزار می شود و تنها راه ورود به این مدارس، کسب حدنصاب نمره در آزمون مذکور می باشد.  ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و انتشار سایر جزئیات پیرامون آن از طریق سایت  my.medu.ir صورت می گیرد. تا به این لحظه زمان ثبت نام در مدارس تیزهوشان مشخص نمی باشد ولیکن در سال گذشته، نام نویسی در فروردین ماه انجام شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

همچنین این فرآیند معمولا تمدید خواهد شد که با توجه به مشخص نبودن زمان اولیه و تمدید شده، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در  کانال تلگرام سمپاد عضو شوید. در ضمن، ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نیز در این بازه زمانی تمدید شده امکان پذیر خواهد بود.

همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که، طبق آخرین اخبار منتشر شده، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دهم و ثبت نام این مدارس برای پایه هفتم در یک بازه زمانی و از طریق سامانه یکسانی انجام خواهد شد.

توجه: جهت کسب اطلاعات در خصوص کلاس تخصصی استعداد تحلیلی ششم و نهم ویژه تیزهوشان 1403 بر روی لینک کلاس استعداد تحلیلی تیزهوشان کلیک نمایید.

  • مهلت اولیه ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 : 15 تا 25 فروردین 1402
  • تمدید ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 : تا 28 فروردین 1402
  • زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم 1402 : 1 تیر 1402
  • زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم 1402 : 2 تیر 1402
  • دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1402 : اواخر خرداد 1402
  • اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 1402 : 14 مرداد 1402

راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان باید برای ثبت نام این مدارس اقدام نمایند. همچنین توجه داشته باشید سوالات آزمون تیزهوشان نهم و ششم از دو بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکیل می شود تا توانایی ذهنی و هوشی دانش آموزان ارزیابی شود.

دانش آموزان بعد از کسب آگاهی لازم در خصوص منابع و سوالات، برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان پایه های ششم و یا نهم، در صورتی که واجد شرایط آن می باشند، بایستی با فراهم آوردن مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه مربوطه به سایت  my.medu.ir مراجعه کرده و ضمن پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  و تکمیل فرم ثبت نام به بارگذاری عکس ها در سایت یاد شده، نمایند و کد رهگیری ثبت نام را یادداشت نموده و تا پایان مراحل نزد خود نگه دارند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ضرایب دروس آزمون تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

توجه داشته باشید که دریافت نکردن کد پیگیری به منزله عدم تکمیل فرآیند ثبت نام است و متقاضیان تحصیل در پایه دهم مدارس سمپاد نیز باید رشته تحصیلی و 3 مدرسه تیزهوشان را به ترتیب اولویت بندی خود انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که تنها در صورت واریز  نام نویسی دانش آموزان قطعی می گردد و در این صورت است که کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان برای آن ها صادر خواهد شد.

همان طور که می دانید آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز فقط برای ارزیابی هوش دانش آموزان برگزار می گردد؛ به نحوی که از هیچ یک از مواد درسی سوالی مطرح نخواهد شد. بنابراین آشنایی با منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت داوطلبان پایه هفتم داشته باشد.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ در چه تاریخی انجام می شود؟

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ مشخص نمی باشد ولیکن در سال گذشته این فرآیند در فروردین ماه انجام شد.

2- چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان پایه هفتم و دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ می توان ثبت نام کرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت my.medu.ir و انتخاب لینک مربوط به پایه مورد نظر خود، فرآیند نام نویسی را به انجام برسانید.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان وجود دارد؟

بله، در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات یا تمایل به تغییر آن ها، می توانید نسبت به اصلاح اطلاعات خود در زمان مقرر اقدام نمایید.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml