مدارس تیزهوشان

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان
زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

مدارس تیزهوشان یکی از با کیفیت ترین مدارس در کشور ما هستند به همین جهت دانش آموزان زیادی مشتاق پذیرفته شدن  در این مدارس می باشند؛ به همین منظور داوطلبان باید از زمان دقیق برگزاری آزمون و مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مطلع باشند تا براساس آن برنامه ریزی نمایند.

در راستای این امر هر ساله دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که با است که تمامی مقررات، تاریخ برگزاری و مدارک مورد نیاز و … در آن به طور کامل شرح داده شده است.

آزمون مدارس تیزهوشان ورودی به پایه هفتم و نهم به ترتیب در 1 و 2 تیرماه 1402 برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – 1403

دانش آموزانی که ثبت نام آزمون تیزهوشان  را انجام داده اند دغدغه اطلاع از زمان و محل برگزاری آزمون را دارند. زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان از طریق سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام شده است که در ادامه به جزئیات آن بیشتر خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که این آزمون راس ساعت 9 صبح در حوزه های امتحانی در نظر گرفته شده برگزار خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم

مطابق با اخبارر منتشر شده در راهنمای ثبت نام، این آزمون برای داوطلبان کلاس ششمی که قصد ورود به این مدارس در پایه هفتم متوسطه اول را دارند، 1 تیرماه 1402 می باشد. توجه داشته باشید که کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان پیش از روز برگزاری آزمون یعنی از تاریخ پنجشنبه 25 خرداد ماه 1402 قابل دریافت می باشد.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم

تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان ورودی نهم با آزمون ورودی هفتم متفاوت بوده و در 2 تیرماه 1402 برگزار می شود. بنابراین این دسته از داوطلبان نیز می بایست پیش از حضور در جلسه آزمون خود نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان دهم از تاریخ 25 خرداد ماه 1402 اقدام کنند.

نحوه پذیرش در آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

اولین گام برای دریافت پذیرش و ورود به مدار استعداد های درخشان ثبت نام و شرکت در آزمون آن می باشد. نام نویسی این امتحان به صورت اینترنتی بوده که از طریق سایت my.medu.ir انجام می پذیرد. داوطلبان می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان از شرایط و مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  شوند.

پس از طی کردن مراحل مربوطه باید حواستان به اطلاعیه ها و تاریخ انتشار کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان وقایع این چنینی باشد. چرا که با کوچک ترین خطا همچون عدم به همراه داشتن کارت در روز امتحان از حضور شما در جلسه ممانعت به عمل خواهد آمد.

در نهایت داوطلبان با داشتن برنامه ریزی مناسب در آزمون تیزهوشان شرکت کرده و در صورت کسب نمره حد نصاب می تواند در این مدارس بعه تحصیلات خود  ادامه دهد.

منابع آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – 1403

از آنجایی که زمان نسبتا زیادی تا روز برگزاری آزمون تیزهوشان باقی مانده است اطلاع و بهره مندی از منابع می تواند کمک شایانی به داوطلبان کرده و موجب رضایت هرچه بیشتر آنان در زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان خواهد بود.

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

همانطور که می دانید دیگر در آزمون تیزهوشان ششم پرسشی از کتب درسی مطرح نمیشود و سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم صرفا استعداد تحلیلی است. سوالات مربوطه شامل تست های هوش، استعداد و خلاقیت هستند؛ علاقه مندان به منظور ارتقاء این مهارت های باید منابع این آزمون را به خوبی مطالعه نمایند که لینک مربوطه در ادامه مطلب قرار دارد.لازم به ذکر است در کنار مطالعه منابع شرکت در کلاس تیزهوشان ششم نیز گزینه خوبی برای پیشرفت و رضایت در روز اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم  این راه است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

برخلاف سوالات آزمون تیزهوشان ششم، آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم شامل دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی می باشد. همانطور که می دانید پرسش های استعداد تحصیلی از کتاب های پایه هشتم و نهم طرح می شوند که بودجه بندی بندی آنها به شرح زیر است:

 

موارد امتحانی، ضریب و تعداد سوالات آزمون مدارس تیزهوشان نهم 1402 – 1403
سوالات استعداد تحصیلی تعداد سوال ضریب رشته تحصیلی ضریب سمپاد مهارتی
ریاضیات 10 ریاضی فیزیک: 4 3
علوم تجربی: 2
علوم انسانی: 2
علوم تجربی 10 ریاضی فیزیک: 2 3
علوم تجربی: 4
علوم انسانی: 2
قرآن و پیام های آسمانی 10 ریاضی فیزیک: 1 1
علوم تجربی: 1
علوم انسانی: 1
مطالعات اجتماعی 10 ریاضی فیزیک: 1 1
علوم تجربی: 1
علوم انسانی: 1
زبان و ادبیات فارسی 10 ریاضی فیزیک: 2 2
علوم تجربی: 2
علوم انسانی: 4

البته برای آمادگی هرچه بیشتر، داوطلبان قادراند به مطلب دانلود نمونه سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم مراجعه کرده و از نوع و طراحی سوالات مطلع شوند. برای راحتی متقاضیان گرامی لینک زیر فعال و هم اکنکون قابل استفاده می باشد.

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – 1403

زمان دریافت کارت

به دلیل اینکه یکی از الزامات شرکت در آزمون تیزهوشان به همرزاه داشتن کارت ورود به جلسه است و عملا بدون آن اجازه شرکت در آزمون را نخواهید داشت، باید از زمان دقیق انتشار و دریافت آن خبر داشته باشید و نسبت به تهیه کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان اقدام نمایید.

معمولا 7 روز پیش از برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان کارت ورود به جلسه آماده چاپ برای داوطلبان می شود که مطابق با بیانات قبلی، دانش آموزان دو پایه هفتم و دهم می توانند کارت مربوطه را از روز پنجشنبه 25 خردادماه 1402 تا قبل از حضور در جلسه آزمون کتبی دریافت کنند. توجه داشته باشید برای امکان دریافت کارت ورود به جلسه نیازمند تکمیل و نهایی بودن روند ثبت نام خود خواهید بود و در صورت وجود نقص، ارائه این کارت قابل انجام نیست.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  عوامل موفقیت در آزمون تیزهوشان از دیدگاه سایت مدارس

 

نحوه دریافت کارت

در سال های گذشته داوطلبان به منظور اخذ کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کرده و کارت خود را دریافت می کردند. اما توجه داشته باشید که این روند دچار تغییر شده است و برای دریافت کارت ورود به جلسه باید به سایت وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنید.

  • ابتدا وارد پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir شده و اطلاعات کاربری خود را وارد نمایید.
  • بر روی آیکون مرتبط با آزمون تیزهوشان 1402 – 1403 کلیک نموده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید.

 

سوالات متداول

1- آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه زمانی برگزار می گردد؟

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ورودی هفتم و ورودی دهم به ترتیب 1 و 2 تیرماه ۱۴۰۲ می باشد.

2- منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چیست؟

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم صرفا ازمباحث استعداد تحلیلی می باشد.

3- منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شامل چه بخش هایی است؟

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم از دو مبحث استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml