مدارس تیزهوشان

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در در پایه ششم به هفتم و نهم به دهم  معمولا در مرداد ماه منتشر می شود. آزمون تیزهوشان در دو مقطع ششم و نهم برگزار می‌شود و دانش آموزانی که درحال تحصیل در مقطع ششم هستند می‌توانند برای ورود به مقطع هفتم و همینطور دانش آموزانی که در حال تحصیل در مقطع نهم هستند می‌توانند برای ورود به مقطع دهم در این آزمون شرکت کنند. به همین منظور در ادامه این مطلب به موضوع نحوه دریافت و زمان اعلام نتایج تیزهوشان 1402 – 1403 در هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم می‌پردازیم.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

سازمان ملی پرورش استعداد درخشان یا به اختصار سمپاد که مسئول برگزاری آزمون تیزهوشان در مقاطع هفتم و دهم است، نتیجه این آزمون را نیز منتشر می‌کند. پس از برگزاری آزمون های تیزهوشان مقاطع هفتم و دهم و پس از گذشت یک بازه زمانی 4 تا 6 هفته، نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ و همینطور نتایج تیزهوشان نهم به دهم از سایت پنجره خدمات آموزش پرورش منتشر می‌شود.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در مرداد ماه منشتر می شود و داوطلبان با مراجعه به سایت پادا می توانند نتایج آزمون تیزهوشان را دریافت کنند.

پس از اعلام نتیجه هر کدام از مقاطع، شرکت کنندگان در آزمونهای نامبرده بایستی به سایت‌های مربوط به اعلام نتیجه هر مقطع مراجعه کنند و از طریق این سایت ها نسبت به دریافت نتیجه خود اقدام کنند. داوطلبان چنانچه در این آزمون نمره قبولی را کسب کرده باشند باید در مهلت تعیین شده با مراجعه به مدرسه انتخابی خود ثبت نام نهایی خود را تکمیل نمایند.

نحوه دریافت نتایج تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در سال جاری نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طریق سایت آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir منتشر می شود. در این بخش، برای شما راهنمای اعلام نتیجه را قرار دادیم تا دانش آموزان بتوانند کارنامه خود را دریافت کنند. با توجه به برگزاری آزمون در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم در ادامه راهنمای تصویری گام به گام هر پایه تحصیلی را به صورت جداگانه شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  نتایج آزمون‌های ورودی مدارس سمپاد اعلام شد

توجه داشته باشید دانش آموزان و والدین گرامی در صورت مردود شدن می توانید درخواست اعتراض به بررسی مجدد پاسخ برگ دانش آموز را ثبت کنید. مهلت اعتراض فقط چند روز پس از انتشار کارنامه داوطلبان مردود شده می باشد. برای بررسی و ثبت متن اعتراض خود می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو تماس بگیرید.

چگونگی مشاهده جواب آزمون

نتایج آزمون تیزهوشان برای دو مقطع هفتم و دهم از طریق مرکز ملی پرورش استعداد درخشان منتشر می‌گردد و در سایت‌های مربوطه قرار می‌گیرد. در این بخش از مقاله جهت راهنمای والدین گرامی و دانش آموزان عزیز، مراحل دریافت نتیجه را قرار داده ایم.

پس از زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان داوطلبان می‌توانند، نسبت به دریافت نتایج تیزهوشان خود از سایت مربوطه اقدام کنند، کافی است طبق مراحل زیر پیش بروند:

1️⃣ داوطلبان جهت مشاهده نتیجه آزمون تیزهوشان در پایه های هفتم و دهم باید به سایت ” my.medu.ir ” مراجعه نمایید.

برای ورود مستقیم به سایت بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ ابتدا نقش خود (دانش آموز) را انتخاب کنید و سپس شماره ملی و شماره سریال ۶ رقمی شناسنامه خود را وارد کرده و بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

3️⃣ در صحفه وارد شده جهت دریافت نتایج تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ بر روی گزینه آزمون سمپاد کلیک کنید.

4️⃣ چنانچه در زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان وارد سایت شوید با کلیک بر روی گزینه دریافت نتایج می توانید جواب آزمون خود را مشاهده نمایید.

جواب آزمون تیزهوشان

سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

تا سال گذشته دانش آموزانی که در آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم شرکت می نمودند، برای مشاهده اعلام نتایج آزمون تیزهوشان به سایت های متفاوتی مراجعه و نتایج خود را مشاهده می کردند. اما در سال جاری با راه اندازی سایت مای مدیو، تمامی روند ثبت نام، پرداخت هزینه و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون در سایت my.medu.ir انجام شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان سال جاری شرکت نموده اند، برای مشاهده نتایج نیز می بایست در تاریخ مشاهده جواب 1402 – 1403 به سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳​ که سامانه مای مدیو می باشد مراجعه نمایند. پس از ورود به سامانه مذکور، دانش آموزان می توانند با وارد کردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه، وارد پنل کاربری خود شده و از بخش تیزهوشان، نتایج آزمون را مشاهده نمایند.

مشاوره زمان اعلان نتایج تیزهوشان 1402 – 1403

❓❗ نکته اول: چنانچه در ستون وضعیت قبولی با عبارت “ پذیرفته شده ” مواجه شوید به معنای قبولی داوطلب در این آزمون می‎باشد و همینطور چنانچه با عبارت ” عدم پذیرش ” مواجه شوید به معنای مردود شدن داوطلب است که در این صورت، کارنامه تیزهوشان داوطلب نیز قابل رویت است.

زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان تا چند روز پس از اعلام نتیجه می باشد.

چنانچه داوطلبان آزمون تیزهوشان حین تکمیل فرم ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در الویت هایشان مدارس تیزهوشان را انتخاب نکرده باشد، در ستون وضعیت قبولی با عبارت “ عدم انتخاب ” مواجه خواهند شد.

لازم است اشاره کنیم که در قسمت ستون ” محل پذیرش ” داوطلبان می‌توانند نشانی مدارس تیزهوشانی که زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان پذیرفته شده‌اند را رویت کنند.

تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نُهم به دهم

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان در مرداد ماه خبرداد و گفت: بیش از ۲۹۴ هزار نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، «الهام یاوری» با بیان این‌که ۲۹۴ هزار و۳۰۰ نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد امسال شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: در آزمون ورودی پایه هفتم ۲۰۸ هزار و ۱۳۲ نفر شرکت داشته‌اند که از این بین ۹۸ هزار و ۸۱ دانش آموز دختر و ۱۱۰ هزار و ۵۱ دانش آموز، پسر بوده‌اند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان آزمون ورودی پایه دهم ۸۶ هزار و ۱۶۸ نفر بودند که از این بین۵۰ هزار و ۶۳۸ دانش آموز دختر و ۳۵ هزار و۵۳۰ دانش آموز پسر بوده‌اند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، با تاکید بر این‌که این آزمون‌ها در ۱۷۶۳ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شده است، افزود: ۶۳۴ حوزه برای آزمون دختران و۵۵۱ حوزه برای آزمون پسران در پایه هفتم و ۳۶۵ حوزه برای آزمون دختران و ۲۱۳ حوزه برای آزمون پسران در پایه دهم بوده است.

یاوری با بیان اینکه در میزان شرکت کنندگان در این آزمون‌ها تغییر چندانی نسبت به سال‌های قبل نداشته‌ایم، گفت: نتایج این آزمون‌ها در مرداد ماه اعلام می‌شود.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: مدارس سمپاد بابت ارائه خدمات آموزشی بر اساس مصوبه‌ای که دارند نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی برجسته در همان منطقه را دریافت می‌کنند، البته مدارس سمپاد، معمولا شهریه را از این مقدار خیلی کمتر می‌گیریم.

وی با بیان این‌که سال گذشته۴۰ درصد از دانش آموزان مدارس سمپاد از تخفیفات حق الثبت استفاده کرده‌اند، بیان کرد: به دانش آموزانی که به هر دلیل و یا محدودیت‌های اقتصادی توان پرداخت شهریه این مدارس را ندارند تخفیفات گسترده‌ای از ۱۰۰ درصد تا ۵۰ و ۴۰ درصد ارائه می‌شود.

یاوری با تاکید بر این‌که مسئول تشخیص ارائه این تخفیفات به دانش آموزان، شورای مدرسه است، افزود: متاسفانه مدارس سمپاد با محدودیت‌های جدی از حیث ساختمان و تجهیزات مواجه هستند و این امر ایجاب می‌کند که خیرین به کمک مدارس سمپاد بیایند. این دانش آموزان از با استعدادترین بچه‌های کشور هستند. آموزش و پرورش همه تلاش خود را می‌کند تا مشکلات این مدارس رفع شود.

سوالات متداول

نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه زمانی اعلام خواهد شد؟

جواب آزمون مدارس تیزهوشان معمولا در مردا ماه می باشد. زمان دقیق در متن مقاله اشاره شده است.

متقاضیان آزمون تیز هوشان از طریق چه سایتی می تواند نسبت به دریافت نتیجه خود اقدام کنند؟

جواب آزمون تیزهوشان در سایت مرکز ملی استعدادهای درخشان pada.medu.ir اعلام خواهد شد.

پذیرفته شدگان در آزمون تیزهوشان چه اقداماتی باید انجام دهند؟

پذیرفته شدگان در آزمون تیزهوشان بایستی که مدارک خود را جهت ثبت نام حضوری به مدرسه محل قبولی تحویل بدهند.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml