فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
ثبت نام تیزهوشان پایه نهم به دهم

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ –۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چند هفته پس از برگزاری آزمون می باشد. دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ثبت نام کرده و در موعد مقرر در جلسه آزمون حضور داشته اند، بایستی که در زمان اعلام نتایج آزمون، به سایت آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان مراجعه نموده و نتیجه عملکرد خود را دریافت کنند، تا درصورت پذیرفته شدن برای انجام ثبت نام حضوری در مدرسه محل قبولی خود مدارک لازم را ارائه دهند. به همین منظور در این مطلب به زمان و نحوه دریافت نتایج تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می پردازیم.

طبق اطلاعیه آموزش و پرورش نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ امروز ۱۱ مرداد ماه منتشر خواهد شد. به محض انتشار در این بخش از مقاله و کانال تلگرامی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم معمولا در یک بازه ۴ تا ۶ هفته از برگزاری آزمون منتشر می شود. داوطلبان شرکت کننده در این آزمون با مراجعه به سایت پادا می توانند جواب آزمون خود را دریافت کنند. در سال گذشته نتایج در مرداد ماه اعلام شد. تا کنون سازمان ملی پرورش استعداد درخشان،  از زمان اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما پیش بینی می شود که طبق روال سال گذشته نتایج آزمون امسال نیز در اوایل مرداد ماه اعلام گردد.

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403 در مرداد ماه می باشد. به محض اعلام جواب در این بخش از مقاله بروزسانی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نحوه دریافت نتایج تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

چنانچه در آزمون شرکت کرده اید و قصد دریافت نتیجه تیزهوشان نهم به دهم  خود را دارید، می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید و نتیجه نهایی را رویت نمایید.

1️⃣ داوطلبان جهت مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ باید به سایت ” pada.medu.ir ” مراجعه نمایید.

برای ورود به مستقیم به سایت بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ برای دریافت نتیجه بر روی اعلام نتایج تیز هوشان کلیک کنید.

3️⃣ در این مرحله باید نام کاربری و کلمه عبور سایت پادا خود را وارد کنید.

4️⃣ در این مرحله می توانید نتیجه خود را مشاهده کنید و در صورت قبولی نام شما در لیست پذیرفته شدگان آزمون تیزهوشان می باشد.

✅ چنانچه جزو اسامی پذیرفته شدگان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403 باشید، پذیرفته نمایش داده خواهد شد و در صورت قبول نشدن وضعیت قبولی شما به صورت عدم پذیرش خواهد بود. (داوطلبان پذیرفته نشده می توانند کارنامه خود را نیز دریافت کنند.

وضعیت قبولی داوطلبان در آزمون

5️⃣ برای تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون تیزهوشان، پس از دریافت نتایج تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ یکی از سه حالت زیر وجود دارد:

✅ حالت اول: با عبارت پذیرفته شده مواجه می شوید. در این حالت در یکی از مدرسه هایی که جزو الویت هایتان بوده پذیرفته شده اید. در این صورت بایستی برای ثبت نام حضوری همراه با مدارک لازم به مدرسه محل قبولی خود مراجعه کنید و طبق قوانین مدرسه مراحل ثبت نام خود را انجام دهید.

❌ حالت دوم: با عبارت پذیرفته نشده اید مواجه می شوید. در این حالت در هیچ کدام از مدرسه هایی که انتخاب کرده اید، موفق به کسب قبولی نشده اید و در واقع مردود شده اید. در این صورت می توانید در زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در سامانه مربوطه اعتراص خود را ثبت نمایید تا درصورت درست بودن ادعای تان، در نتیجه بدست آمده تجدید نظر شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

❓ حالت سوم : با عبارت ” عدم انتخاب ” مواجه خواهید شد که این نتیجه زمانی حاصل می شود که در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در الویت های خود مدارس تیزهوشان را انتخاب نکرده باشید.

جزئیاتی برای پس از اعلام نتایج

  • فقط برای دسته ای از داوطلبان که در نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ موفق به کسب قبولی نشده اند، کارنامه ای صادر خواهد شد که دارای تعداد سوالات درست، غلط و امتیاز آخرین نفر قبولی می باشد.
  • داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان نهم به دهم در یکی از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و سمپاد مهارتی پذیرفته شده اند، بایستی توجه داشته باشند که در سال اول تحصیل خود نمی توانند تغییر رشته بدهند.
  • دانش آموزان پذیرفته شده در آزمون تیزهوشان نهم به دهم، در سال دوم در صورتی مجاز به تغییر رشته هستند که موفق به کسب حداقل امتیاز قبولی رشته مورد نظر در آزمون ورودی شده باشند.
  • پس از قبولی در یکی از مدرسه هایی که جزو الویت هایتان بوده است، در صورت داشتن شرایط لازم با استفاده از ضوابط نقل و انتقالات تیزهوشان می توانید اقدامات لازم را انجام دهید.
  • چنانچه دو داوطلب شرکت کننده در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ، جزو دوقلو ها باشند، طبق بخشنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، چنانچه فقط یکی از آن ها در آزمون تیزهوشان موفق به کسب قبولی شود، نفر دوم در صورت  کسب حداقل 80 درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضا نیز پذیرفته خواهد شد.

اعتراض به نتایج تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، برای داوطلبان مردود شده در آزمون تیزهوشان کارنامه ای منتشر می گردد که همزمان انتشار این کارنامه، لینک اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403 نیز در سامانه آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان فعال خواهد شد.

برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در سامانه، بایستی دلیل محکمی داشته باشید تا اعتراض شما بررسی شود. چنانچه با مشکلاتی همچون عدم تطابق تعداد پاسخ های درست، پاسخ های نادرست و سوالات بدون پاسخ در کارنامه تان با پاسخ نامه منتشر شده در سامانه، وجود خطا در تراز علمی آزمون، فرق داشتن اولویت های روی کارنامه و کارت ورود به جلسه یا فرم ثبت نام اولیه، عدم اعمال شرایط پذیرش دوقلوها یا چند قلوها و … داشته باشید ، حتما درخواست اعتراض خود را ثبت نمایید. برای مطالعه نحوه و زمان اعتراض به نتیجه آزموت تیز هوشان مقاله زیر را مطالعه نمایید

مشاوره قبولی در آزمون تیزهوشان

با توجه به اینکه در زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403 تعداد بسیار زیادی از داوطلبان برای رویت نتیجه خود به سایت مربوطه مراجعه می کنند، ممکن است در دسترسی به پرتال دانش آموزی خود در سایت، با مشکل مواجه شوید، کمی صبور باشید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  تماس حاصل بفرمایید، تاضمن دریافت کارنامه تان چنانچه اعتراضی نیز داشتید برای شما اعتراض ثبت کنند.

سوالات متداول

نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه زمانی منتشر خواهد شد؟

در متن مقاله زمان اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم را ذکر کرده ایم.

داوطلبان آزمون تیز هوشان ز طریق چه سایتی نتیجه آزمون خود را رویت کنند؟

نتایج از طریق سایت مدارس استعدادهای درخشان به نشانی ” pada.medu.ir ” منتشر می شود.

آیا پس از دریافت تیزهوشان نهم به دهم داوطلبان می توانند نسبت به نتیجه به دست آمده اعتراض کنند؟

بله، چنانچه پس از رویت نتیجه، راضی نباشند و البته دلایل کافی برای عدم رضایت خود داشته باشند، می توانند درخواست اعتراض خود را با حداقل سه دلیل منطقی در سامانه مربوطه ثبت نمایند.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml