اخبار گوناگون مدارس

زلنسکی: پوتین قابل اعتماد نیست/ او شبیه هیتلر است!

 

زلنسکی: پوتین قابل اعتماد نیست/ او شبیه پیشنهاد هیتلر است!

دیدارنیوز: رئیس جمهور اوکراین با رد شروط همتای روس برای حل و فصل جنگ دو کشور، مدعی شد که رئیس جمهور روسیه در مسیر احیای نازیسم است.

به نقل از آسوشیتدپرس، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین شروط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای حل و فصل جنگ اوکراین را احیای نازیسم خواند!

یکی از شروط پوتین برای مذاکرات صلح این است که نیرو‌های اوکراینی منطقه دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا را ترک کنند. پوتین همچنین تاکید کرد که کی‌یف باید الحاق مناطق مذکور را به روسیه، به رسمیت بشناسد و هرگونه رویای پیوستن به ناتو را از سر بیرون کند.

زلنسکی درباره این پیشنهاد مدعی شد: این پیام‌ها اولتیماتوم هستند و هیچ فرقی هم با اولتیماتوم‌های قبلی او ندارند. کاری که او می‌کند، احیای نازیسم است. او می‌خواهد که ما از قلمروی اشغال‌شده‌مان صرف نظر کنیم و در عین حال، قلمروی اشغال‌نشده ما را هم می‌خواهد! او قصد توقف ندارد و هیچ «جنگ منجمدی» در کار نخواهد بود.

زلنسکی پیشنهاد پوتین را با درخواست آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی برای الحاق منطقه «سودتِن‌لند» چکسلاواکی در سال ۱۹۳۸ مقایسه کرد که گفته بود پس از اشغال این منطقه دیگر پیشروی نخواهد کرد.

میخائیل پودولیاک، مشاور ارشد زلنسکی در پیامی در ایکس نوشت: پیشنهاد پوتین توهین بزرگی به قانون بین‌الملل است و آشکارا از عدم کفایت رهبریت کنونی روسیه برای ارزیابی مناسب واقعیت حکایت دارد. درخواست‌های پوتین عملاً معادل این است که خاک‌تان را بدهید، حاکمیت‌تان را تسلیم کنید و خودتان را بی‌حفاظ و حصار بگذارید. این یک حقه تمام و کمال است!

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  چیزهای عجیبی که درباره پوست کیوی نمی دانید!


Source link

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml